Drużynowe Mistrzostwo Makroregionu Południowego po raz szósty z rzędu dla Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate.
Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate rewelacyjnie rozpoczęli starty w 2023 roku, zdobywając podwójne drużynowe pierwsze miejsca w Mistrzostwach Makroregionu Południowego - szósty raz z rzędu i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Końcem lutego w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin zorganizowane przez Przeworski Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez shihan Dariusza Walasa.

zawodnicy na mistrzostwach

W sportowej rywalizacji udział wzięło 234 zawodników reprezentujących 31 klubów z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta Przeworsk Leszek Kisiel. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Zbigniew Zieliński.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 25 zawodników, sensei Ireneusz Kasza opiekun ekipy oraz sędziowie: sensei Adam Buczyński i sensei Marek Sawczuk.

Start zakończył się ogromnym sukcesem, krośnieńscy karatecy zdobyli indywidualnie 17 medali. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Aleks Łączak i Kasia Frankiewicz, zwycięzcy zarówno w kumite, jak i w kata.

Krośnieński KKK na podium

Klasyfikacja drużynowa Makroregionu Południowego:
1. Krośnieński Klub Kyokushin Karate
2. Tarnowski Klub Sportowy Karate Kyokushin
3. Myślenicka Akademia Karate Byakko

Mistrzynie z Krosna
Klasyfikacja drużynowa Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików:
1. Krośnieński Klub Kyokushin Karate
2. Kielecki Klub Sportowy Karate
3. Wielicki Klub Karate Kyokushinkai

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.