Po raz kolejny nie udało się zakończyć procesu dwóch mieszkańców gminy Dukla. Sprawa dotyczy wydarzeń z połowy grudnia 2020 roku w mieszkaniu w jednym z bloków w Dukli.
44-letni Waldemar F. i 40-letni Tomasz B. z gminy Dukla zasiedli na ławie oskarżonych Sądu Okręgowego w Krośnie. Pierwszy z nich został oskarżony o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć 44-letniego Sławomira B. oraz nieudzielenie mu pomocy. Tomasza B. został oskarżony o nieudzielenia pomocy bratu.

dukla sąd krosno

Proces rozpoczął się w maju 2021 roku. Mowy końcowe zostały wygłoszone w połowie grudnia 2022 roku. Prokurator Krzysztof Zdunek z Prokuratury Rejonowej w Krośnie zażądał dla Waldemara F. łącznej kary 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a dla Tomasza B. 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Obrońca Tomasza B., adwokat Monika Czekańska z Kancelarii Adwokackiej w Krośnie wniosła o uniewinnienie oskarżonego od zarzucanego mu czynu, podobnie jak adwokat Patrycja Brzana, która broni Waldemara F.

Wyrok miał zapaść 20 grudnia. Tak się jednak nie stało. Sąd zdecydował o przesłuchaniu jeszcze jednego świadka, kobiety, mieszkającej w tym samym bloku, gdzie został znaleziony martwy Sławomir B. Policjanci mieli zabezpieczyć u niej nagranie z kamery, którą miała zamontowaną w oknie swojego mieszkania.

Na dzisiejszej (23 marca) rozprawie świadek potwierdziła, że miała wówczas zamontowaną kamerę w oknie jednego z pokoi, a to dlatego, że dochodziło wcześniej między innymi do aktów wandalizmu na pobliskim parkingu.

W sądzie stwierdziła, że policjanci byli u niej trzy razy w sprawie nagrań z jej kamery. Dzień po ujawnieniu zwłok przyszli wieczorem i zapytali się, czy udostępni nagrania oraz sprawdzili możliwości techniczne skopiowania nagrania. Kobieta zeznała, że następnego dnia przyszli ponownie rano i mieli skopiować to nagranie, jednak jej przy tym nie było. Byli też ponownie wieczorem, ale nie była w stanie stwierdzić, w jakim celu. Udostępniła im jeszcze raz kamerę.

- Nie jest to kamera profesjonalna, ale nie jest tak, że nie widać, co się dzieje w warunkach wieczornych, choć nie jest to obraz wyraźny - powiedziała świadek w sądzie.

Dodała też, że została poproszona przez policjantów o identyfikację osoby, która wychodzi z jednej z klatek schodowych.

- Był to na pewno mężczyzna, ale na pewno nie Tomasz B., czy Waldemar F. - dodała kobieta.

Śmierć w mieszkaniu w Dukli. W sądzie rozpoczął się proces
Po dzisiejszej rozprawie sąd zdecydował się zwrócić do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie o udzielenie informacji, czy policja posiada zabezpieczone nagranie z kamery umieszczonej w mieszkaniu kobiety, w tym samym bloku, gdzie znaleziono zwłoki Sławomira B., do którego dostęp mieli funkcjonariusze policji. Jeśli nagranie znajduje się w posiadaniu KMP w Krośnie, sąd wnosi o jego dostarczenie. Jeśli okaże się, że nagranie nie zostało zabezpieczone lub uległo zniszczeniu, to sąd oczekuje odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się stało i kiedy to nastąpiło.

Komenda Miejska Policji ma udzielić tej informacji w ciągu siedmiu dni. Kolejną rozprawę zaplanowano na początek kwietnia.

~growiak

27-03-2023 10:05 3 6

Bagiety mataczą jasno wynika z artykułu - komuś bardzo zależy!
Odpowiedz

~Obserwator

25-03-2023 18:34 5 4

Zgroza.
Odpowiedz

~Bolo

25-03-2023 06:50 7 4

Co robili adwokaci oskarżonych podczas śledztwa? Jak zapoznawali się z aktami dochodzenia w Komedii (Komendzie) miejskiej i prokuraturze ?. Na miejscu zdarzenia pewnie panie tez nie były... No to mamy to co zawsze.Policja i prokurator robi co chce.
Odpowiedz

~Eryk

23-03-2023 18:31 7 13

Jeden z głównych dowodów zamiast w aktach leży na policji... Ludzie gdzie my żyjemy ???
Odpowiedz

~Clandestino

23-03-2023 17:18 4 18

Przecież to jest jakaś komedia w stylu Barei. Kompletny brak profesji śledczej albo celowe zaniechania.
Odpowiedz

~stary dziad

23-03-2023 15:16 3 10

Czy nie można było wcześniej zadzwonić na komendę policji i poprosić o przekazanie materiałów pochodzących z nagrania? Teraz wcale się nie dziwię, że sprawy w sądach nadal ciągną się latami. Jeśli nie wiadomo o co tutaj chodzi to tylko kasę.
Odpowiedz

~widz

23-03-2023 15:02 6 11

To Komenda Miejska ma taki bałagan?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.