45-latek miał około 3 promile alkoholu w swoim organizmie i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, został zatrzymany przez policjantów.
Słoneczna aura powoduje, że na drogach regionu pojawia się coraz więcej pojazdów i maszyn rolniczych. Gospodarze rozpoczynają wiosenny sezon prac polowych. Pamiętajmy jednak, że każdy poruszający się po drodze publicznej pojazd musi być sprawny technicznie, a jego kierujący jest zobligowany do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa.

Zdarza się jednak, że niektórzy kierowcy zdają się zapominać o tych zasadach, a ich pojazdy nie zawsze spełniają wymogi dopuszczenia do ruchu. Lekceważący stosunek do kodeksowych zapisów może mieć jednak poważne w skutkach konsekwencje. Przed dwoma tygodniami, przekonał się o tym 45-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca br., na ul. ks. Domino w miejscowości Rogi. Podczas obchodu rejonu służbowego, dzielnicowi zwrócili uwagę na ciągnik rolniczy typu "sam", którego kierujący miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu, funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali go do kontroli.

Pijany 26-latek roztrzaskał BMW
Badanie stanu trzeźwości kierującego pojazdem potwierdziło przypuszczenia dzielnicowych. 45-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, w trakcie policyjnej kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

~Rolnik sieje zboże

17-04-2023 18:24 3 7

To może też (fot. zdjęcie ilustracyjne) dajcie foto jakiegoś składaka, a nie nówki sprzętu.
Odpowiedz

~daro77

14-04-2023 21:45 7 10

u nas na wsi zaden traktorzysta trzezwy nie jezdzi min. 2 promile ma kazdy ja tez
Odpowiedz

~dziadek

14-04-2023 15:11 9 5

Oj tam oj tam, traktorem typu "sam" nie da się normalnie po trzeźwemu jeździć. :-))
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.