W Wesołej, gm. Nozdrzec, 13-letni chłopiec wjechał hulajnogą elektryczną na jezdnię, bezpośrednio przed nadjeżdżające audi. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło wczoraj (8 maja) przed godziną 14 w miejscowości Wesoła, w rejonie szkoły.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że poruszający się na hulajnodze elektrycznej 13-latek został potrącony przez kierującego audi, który jechał w kierunku miejscowości Kąkolówka. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że dziecko wjechało na jezdnię bezpośrednio przed jadący samochód. Badanie alkomatem kierowcy wykazało, że 27-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego był trzeźwy - poinformowała asp. Joanna Baranowska z KPP w Brzozowie.

W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał 13-latek. Dziecko karetką pogotowia zostało przetransportowane do szpitala.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów oraz zabezpieczyli ślady. Pozwolą one na dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i wzmożoną czujność.

- Sezon letni sprawia, że na drogach pojawia się więcej uczestników ruchu drogowego poruszających się jednośladami, czy też urządzeniami wspomagającymi ruch - dodała asp. sztab. Joanna Baranowska.

Należy pamiętać, że hulajnogą elektryczną można poruszać się z maksymalną prędkością 20 km/h, po "jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów".

~Gibalski

10-05-2023 15:30 14 24

Wszystko jest dla ludzi, nawet hulajnoga elektryczna, tylko dla osób trzeźwo i logicznie mających.
Odpowiedz

~i tyle w temacie

09-05-2023 15:34 14 22

Hulajnogi elektryczne powinny być ZAKAZANE.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.