Prokuratura Rejonowa w Krośnie zaskarżyła wyrok Sądu Okręgowego w Krośnie. Chce dożywocia dla Łukasza C. i 25 lat pozbawienia wolności dla Wojciecha K.
W listopadzie 2022 roku Sąd Okręgowy w Krośnie skazał Łukasza C. na 25 lat pozbawienia wolności, a Wojciecha K. na 12 pozbawienia wolności. Sąd dodatkowo orzekł między innymi środek karny pozbawienia praw publicznych wobec oskarżonego Łukasza C. na okres 10 lat, oskarżonego Wojciecha K. na okres 5 lat, a także wobec obydwu mężczyzn podanie wyroku do wiadomości publicznej poprzez umieszczenie jego treści w portalach internetowych: terazKrosno.pl, Krosno24.pl i krosno112.pl przez okres 7 dni, w terminie 14 dni od dnia uprawomocnienia się wyroku.

wyrok zabójstwo krakowska

Dwaj mieszkańcy Krosna zostali oskarżeni przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie o zabójstwo 27-letniego Remigiusza L. Tragedia rozegrała się 3 września 2020 roku przy ul. Krakowskiej w Krośnie.

Doszło do masakry Remigiusza L. 25 lat za zabójstwo w Krośnie
Z wyrokiem, jaki zapadł przed krośnieńskim sądem nie zgodziła się prokuratura, która dla Łukasza C. żądała dożywotniego pozbawienia wolności, a dla Wojciecha K. 25 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Krośnie zaskarżyła wyrok w części dotyczącej orzeczenia o karze i skierowała apelację do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

- Wnosimy o zmianę zaskarżonego orzeczenia i wymierzenie Łukaszowi C. kary dożywotniego pozbawienia wolności, a Wojciechowi K. kary 25 lat pozbawienia wolności, czyli kar wcześniej wnioskowanych - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Zdaniem prokuratury, nie kwestionując ustaleń faktycznych poczynionych przez sąd, wyroku tego nie można uznać za słuszny z powodu rozstrzygnięcia o karze. Sprawia to, że wyrok staje się niewspółmierny do stopnia winy oraz wysokiej społecznej szkodliwości zbrodni zarzucanej obydwu oskarżonym.

Prokurator i pełnomocnik chcą dożywocia dla Łukasza C.
Według prokuratury, sąd wymierzając kary 25 i 12 pozbawienia wolności, nie uwzględnił między innymi motywacji i sposobu zachowania się sprawców, ich właściwości i warunków osobistych, dotychczasowego sposobu życia i zachowania się po popełnieniu przestępstwa.

- Trzeba wiedzieć, że Łukasz C. to osoba wielokrotnie karana sądownie za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu, która zarzucanej mu zbrodni dopuściła się w warunkach multirecydywy. Jest osobą bardzo głęboko zdemoralizowaną, a popełnianie przez niego kolejnych przestępstw, z zabójstwem na czele, któremu przeczył w składanych wyjaśnieniach, stało się dla niego niemalże naturalnym elementem jego drogi życiowej. Wojciech K. to także osoba, która znalazła się w konflikcie z prawem, również karana - stwierdziła prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie uznała, że Sąd Okręgowy w Krośnie wymierzając kary Łukaszowi C. i Wojciechowi K. nie uwzględnił dostatecznie stopnia zawinienia, wysokiej społecznej szkodliwości czynu, a ni zasad wynikających z prewencyjnego jej oddziaływania.

~oskar

14-05-2023 15:32 3 1

Niech to morderstwo będzie bolesnym wyzwaniem dla całego pokolenia rodziców , wychowawców kaznodziei. W Polsce zarejestrowanych jest 45 fundacji mających niby przeciwdziałać "młodocianym przestępstwom" Pytam czy oprócz zbieranej kasy -uzdrawiacze z tych fundacji ,maja jakieś sukcesy? Inne wazne instytucje -celowo pomijam bo wszyscy widzimy że sa niewydolne
Odpowiedz

~daro77

14-05-2023 14:31 3 4

dozywocie dla obyóch to oczywiste to zwierzeta nie ludzie

Odpowiedz

~Abcd

12-05-2023 06:34 5 4

Pełna zgoda!
Odpowiedz

~Gibalski

11-05-2023 21:46 2 18

W tym przypadku powinna być czapa dla obydwu bandytów.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.