Duet z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie zwycięzcą II Ogólnopolskiego Konkursu "AutoFachman". Finał odbył się w dniach 8 - 9 maja na Śląsku w Powiatowym Zespole Szkół w Pszczynie.
Aby dojść do finału w Pszczynie uczniowie musueli najpierw rozprawić się z testem wielokrotnego wyboru w formule on-line przygotowanym przez firmę Motofocus. Test zawierał 1300 pytań, na które trzeba było poprawnie odpowiedzieć.

Uczniowie Mechanika Krosno w konkursie AutoFachman

Do rywalizacji przystąpiło ponad 2000 uczniów reprezentujących najlepsze szkoły zawodowe w Polsce. Zmagania wyłaniające najlepszą "dziewiątkę" spowodowały, że wśród nich aż pięciu zakwalifikowało się z krośnieńskiego Mechanika. Test zawierający jednorazowo 50 pytań, uczniowie Mechanika "rozszarpywali" w 4-5 minut.

Uczniowie Mechanika Krosno w konkursie AutoFachman

Do części finałowej należało wyłonić tylko dwóch reprezentantów szkoły. Po wielu dyskusjach i rozważeniu wielu aspektów drużynę w finale ogólnopolskim reprezentowali Mateusz Pachana z klasy 4b Technikum i Adrian Jureczko z klasy 2b Technikum mimo, iż największą liczbę punktów w teście bo tzw. "full" czyli 300 pkt zdobył Sebastian Głód z klasy 3a Branżowej Szkoły 1 Stopnia.

Uczniowie Mechanika Krosno w konkursie AutoFachman

Finał konkursu odbył się w dniach 8 - 9 maja na Śląsku w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Pieczę merytoryczną nad tym konkursem przejęły firmy z branży motoryzacyjnej nie tylko ze Śląska, ale i z całego kraju. To oni przygotowali pytania i zadania, z którymi musieli zmierzyć się młodzi mechanicy. Uczniowie m.in. musieli wykazać się wiedzą z zakresu budowy silnika 2,5 TDI w układzie V6, montażu tarczy sprzęgła i docisku z koła dwumasowego z zachowaniem właściwych procedur czy demontażu i montażu kolumny McPhersona.

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że reprezentanci Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie zajęli pierwsze miejsce. Opiekunem uczniów był Piotr Boś.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.