Szczypiornistki ZSP Posada Górna zostały Wicemistrzyniami Województwa Podkarpackiego 2023 roku.
Dnia 28 kwietnia 2023 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rzeszowie rozegrano turniej finałowy w ramach Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Spotkały się w nim cztery najlepsze drużyny, które miały za sobą eliminacje gminne, powiatowe, rejonowe, półfinały i baraż: SP Nr 18 Rzeszów, SP Wampierzów, SP Pruchnik, SP Posada Górna.

Poziom zawodów był wysoki i bardzo wyrównany. Cztery spotkania zakończyły się różnicą mniej niż trzech bramek. Dziewczęta zwyciężyły w dwóch spotkaniach i uległy w jednym. W całym cyklu rozgrywek zanotowały tylko 1 porażkę.
Dziewczęta kolejny raz pokazały i uwodniły, że ciężką pracą, charakterem i determinacją można walczyć o najwyższe cele (mimo, że nie posiadamy pełnowymiarowej hali).

Zdobyły dla szkoły 32 medal w historii. Na uwagę zasługuje fakt, że szczypiornistki ZSP Posada Górna od 2012 roku zdobywają medale i jako jedyna szkoła w województwie nieprzerwanie występują w finałach.

W historii zawodniczki trenera Grzegorza Argasińskiego zdobyły już 15 tytułów mistrzyń Podkarpacia w zawodach szkolnych jak i klubowych w ciągu 9 lat, to również wydarzenie bez precedensu.

Wyniki spotkań finałowych:
SP Posada Górna - SP Nr 1 Pruchnik 5:7
SP Nr 18 Rzeszów - SP Wampierzów 8;3
SP Posada Górna - SP Nr 18 Rzeszów 8:7
SP Nr 1 Pruchnik - SP Wampierzów 9:7
SP Posada Górna - SP Wampierzów 11:6
SP Nr 1 Pruchnik - SP Nr 18 Rzeszów 8:7

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Nr 1 Pruchnik
2. SP Posada Górna
3. SP Nr 18 Rzeszów
4. SP Wampierzów

Skład medalistek: Anna Ziajka - kapitan, Zuzanna Szwarc, Lena Wiernusz, Julia Szepieniec, Julia Mazurek, Emilia Klimkiewicz, Nikola Klimkiewicz, Sandra Franków, Wiktoria Dereniowska, Hanna Michalska, Alicja Rajs, Amelia Penar, Zuzanna Zięba, Nadia Puchta, Jagoda Sabat.
Trener: Grzegorz Argasiński.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.