Reprezentant klubu Spartan Rymanów, Grzegorz Notowarski, obronił tytuł Mistrza Europy w armwrestlingu.
W dniach 17-21 maja w Finlandii odbyły się Mistrzostwa Europy w armwrestlingu (siłowanie na ręce). Polskę reprezentował obecny Mistrz Świata oraz Europy Grzegorz Nowotarski, trenujący na co dzień w klubie Spartan Rymanów.

Aby pojechać do Finlandii, Grzegorz Nowotarski musiał zakwalifikować się do kadry narodowej. Mistrzostwa Polski odbyły się w tym roku w Cieszynie w dniach 14-16 kwietnia.

- Nie miałem większych problemów z kwalifikacją, jak to mówią, systematyczny trening popłaca. Oczywiście wygrałem swoja kategorie na rękę lewą i prawą, tym samym dostałem kwalifikacje na wyjazd do Finlandii na Mistrzostwa Europy oraz do Malezji na Mistrzostwa Świata - przyznaje Grzegorz Nowotarski.

4 tygodnie przerwy pomiędzy Mistrzostwami Polski a Mistrzostwami Europy pozwoliły na dobrze przygotowanie. - Mogłem poprawić jeszcze formę w miejscach, gdzie brakowało siły lub wytrzymałości mięśnia - mówi Grzegorz Nowotarski.

Grzegorz Nowotarski obronił tytuł Mistrza Europy w armwrestlingu

Zawodnik klubu Spartan Rymanów eliminacje przeszedłem bez porażki, choć nie obyło się bez problemów. Jedną z walk przegrał z reprezentantem gospodarzy przez złe ustawienie sędziego. Wniesiony protest został uznany za zasadny i mógł kontynuować obronę tytułu.

W finale Grzegorz Nowotarski zmierzył się z reprezentantem Zjednoczonego Królestwa Danielem Hanlonem. Ponieważ zawody przeprowadzane są w systemie do dwóch porażek a w eliminacjach Grzegorz Nowotarski pokonał raz Daniela Hanlona w finale wystarczyło mu jedno zwycięstwo, aby obronić tytuł Mistrza Europy.

W pierwszym pojedynku finałowym lepszy okazał się Daniel Hanlon. - Podchodząc do drugiego finału, czułem jak opuszczają mnie moce, czułem jak głowa mówi "nie dasz rady". Podczas ustawienia postawiłem wszystko na jedną kartę, jeden mocny ruch wyłamujący nadgarstek, albo pójdzie albo przegram, nic do stracenia a tylko do zyskania. Komenda "ready go" i ostatkiem sił rozginam rękę przeciwnikowi, lecz dalej nie dobijam do poduszki, brakuje dosłownie jednego centymetra. Dwóch sędziów obserwuje poduszkę boczną, Hanlon traci siły i po chwili jego ręka ląduje na poduszce, sędzia zatrzymuje pojedynek i potwierdza moje zwycięstwo - relacjonuje Grzegorz Nowotarski.

Grzegorz Nowotarski obronił tytuł Mistrza Europy w armwrestlingu

Podium wyglądało następująco:
1. Grzegorz Nowotarski (Polska)
2. Daniel Hanlon (Wielka Brytania)
3. Janne Tammi (Finlandia)

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.