Na terenie Gminy Korczyna otwarto nową ścieżkę przyrodniczą, która prowadzi do urokliwych stawów i sztolni w Węglówce.
Na terenie Gminy Korczyna znajduje się już kilka ścieżek przyrodniczych prowadzących do najatrakcyjniejszych dla turysty zakątków Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. 13 czerwca Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie otworzył kolejną z nich, prowadzącą do stawów i sztolni w Węglówce.

Zaproszeni przez dyrektora ZKPK w Krośnie Andrzeja Krężałka goście po otworzeniu symbolicznej, zbudowanej z gałązek bramy mieli okazję wysłuchać historię powstania ścieżki a także skróconą opowieść o niełatwych losach miejscowości. Zaprezentowane zostały stanowiska informacyjne dotyczące ochrony czynnej płazów i gadów, nieczynnych wyrobisk kamienia oraz ochrony zimowisk nietoperzy. Przewodnikami po terenie byli nadleśniczy Nadleśnictwa Kołaczyce Artur Paczkowski oraz leśniczy Piotr Żywiec.

otwacie ścieżki w Węglówce

Gminę Korczyna na uroczystości reprezentowała zastępca Wójta Gminy Korczyna Katarzyna Urbanek oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie Wojciech Tomkiewicz. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. ks. proboszcz Stanisław Pawul, prezes WFOŚiGW Adam Skiba, wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, członek zarządu powiatu Marian Pelczar, członkowie Rady oraz pracownicy Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

Wejście na ścieżkę znajduje się przy drodze prowadzącej do kopalni w Węglówce (tzw. "Tajwan") i jest oznakowane zakupionymi przez Gminę Korczyna strzałkami kierunkowymi.

~Ja

18-06-2023 18:03 0 1

Byłem, widziałem i mogę powiedzieć, że ścieżka jest mocno niedopracowana.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.