Nieustanne apele o zachowanie ostrożności i przede wszystkim trzeźwości za kierownicą, najwyraźniej nie przynoszą rezultatu. Krośnieńscy policjanci zatrzymali kolejne osoby jadące po spożyciu alkoholu.
Wczoraj (29 czerwca) około godz. 22.30, dyżurny krośnieńskiej Policji przyjął zgłoszenie o kolizji, do której doszło na jednym z parkingów przy ul. Okulickiego w Krośnie. Według relacji zgłaszającego, sprawca miał poruszać się vanem. Ponadto, jeden ze świadków zapamiętał numer rejestracyjny pojazdu i wskazał kierunek, w którym odjechał sprawca.

Dojeżdżający na miejsce policjanci zauważyli, że w rejonie skrzyżowania ulic Pużaka i Czajkowskiego znajduje się volkswagen, odpowiadający opisowi przedstawionemu w zgłoszeniu. Okazało się, że zatrzymanym do kontroli pojazdem porusza się mężczyzna, który chwilę wcześniej uszkodził zaparkowany samochód na ul. Okulickiego.

Za kierownicą volkswagena siedział 40-latek, który znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna miał około 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a samochód został odholowany.

Pijany 26-latek roztrzaskał BMW
Zatrzymanie nietrzeźwego 40-latka, nie było jednak wczoraj jedynym tego typu przypadkiem. Około godz. 13.30, na ul. Lotników w Krośnie policjanci zatrzymali 56-letniego motorowerzystę, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podobny wynik policyjny alkomat wskazał u 31-letniego kierującego audi, który trzy godziny później został zatrzymany na ul. Chopina. Na tej samej ulicy funkcjonariusze skontrolowali także trzeźwość 47-letniego kierowcy opla, który miał około 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami wszystkim ujawnionym nietrzeźwym, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

~antypijak

01-07-2023 20:57 3 1

Chciałbym zapytać co miały na myśli osoby, które dały kciuki w dół obok mojego komentarza? Czyżby tolerowały jazdę po alkoholu?
Odpowiedz

~miasto może

01-07-2023 19:49 5 0

Każdy z miasta upadłego krosno chwali się przyjechałem zrobionyy... Bo w mieście nie łapią. Chociaż jeden dzień obstawić drogi wyzajdowe z upadłego miasta szkla i kundli vel wilków i przez tydzień nie będzie nic innego tylko o pijakach z wielkim ego . Fu
Odpowiedz

~krótko_i_na_temat

30-06-2023 22:19 3 4

Tak trzymać i częściej kontrolować. Miejsce dla pijaczka nie jest za kierownicą, ewentualnie w stodole na sianie.
Odpowiedz

~antypijak

30-06-2023 20:25 5 4

Brawo policja i prosimy o więcej kontroli pod kątem trzeźwości. W społeczeństwie, a zwłaszcza na wsi nadal panuje ciche przyzwolenie na jazdę po alkoholu. "Nie będę kablował" - mawiają ludzie widząc pijanego sąsiada jadącego samochodem, albo motorem. Na pijanego nie reagujesz tzn. że go akceptujesz!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.