Gmina Jedlicze otrzymała dofinansowanie na budowę ekologiczno-sensorycznego placu zabaw.
Innowacyjny ekologiczny obiekt oparty na eko-edukacji i wypoczynku bliżej natury powstanie w ramach realizacji zadania "Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, poprzez doposażenie placu zabaw, nasadzenia zieleni, montaż obiektów małej architektury i monitoringu w m. Jaszczew na dz. nr ewid. 717".

Dzięki staraniom Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik, która wnioskowała o wsparcie finansowe do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Kraina Nafty", ww. zadanie będzie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020". Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 77 696,00 zł.

Dni Jedlicza 2023 - Aleksander Martinez, Boys
Zakres przedsięwzięcia obejmował będzie doposażenie placu zabaw o obiekty małej architektury rekreacyjnej, takie jak m. in. huśtawka, karuzela, nasadzenia zieleni, montaż obiektów małej architektury typu ławkostoły, ławki z oparciem, żagiel zacieniający, pergola, skrzynki na warzywa, zbiorniki na deszczówkę, utwardzenie terenu pod miejsce wypoczynku oraz kompletny system monitoringu terenu.

W rezultacie proekologiczny przestrzenny plac będzie służył mieszkańcom, turystom i umożliwi rekreację, aktywność ruchową, spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, prowadzenie warsztatów edukacyjnych i pikników ekologicznych, organizowanie zabaw, zajęć rekreacyjnych i integracyjnych na świeżym powietrzu, a także wydarzeń o charakterze turystycznym, rekreacyjnym i edukacyjnym.

~Obserwator

17-07-2023 06:32 0 1

W zupełności zgadzam się z Poprzednikiem.
Odpowiedz

~Dzieci młodzież

14-07-2023 16:01 2 1

Może by zrobili też coś dla dzieci i młodzieży z Dobieszyna. Nie tylko Moderowka i Jaszczew rozkwita .
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.