Po raz kolejny Regionalne Centrum Kultur Pogranicza wraz z partnerami zaprosiło na krośnieński rynek na wielki piknik naukowy w środku lata, połączenie tradycji z nowoczesnością.
Naftowe spacery po Krośnie, odkrywanie podkarpackiej nafty i gazu, warsztaty naukowe, energorower, warsztaty artystyczne z RCKP, strefa gier planszowych RCKP, "Czas na Muzeum Rzemiosła!", Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz", konkurs plastyczny dla dzieci "Artystyczne Podcienia", spotkanie z Krośnieńską Krótkofalarską Siecią Ratunkową. pokazy naukowe i spektakle. Te oraz wiele innych atrakcji czekało w niedzielne popołudnie (30 lipca) na krośnieńskim rynku podczas imprezy pod nazwą Świet(l)ne Miasto.

Świetlne Miasto Krosno

Na magiczną imprezę promującą najstarsze tradycje jak i najnowocześniejsze wynalazki i rozwiązania przemysłu nafty i gazu w naszym regionie zaprosiło tradycyjnie Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie wraz z wieloma partnerami: Świet(l)ne Miasto Krosno 2023 już w niedzielę.

Świetlne Miasto Krosno

Od kilku lat impreza kończy się symbolicznym rozpaleniem lampy naftowej przy pomniku Ignacego Łukasiewicza. Dokładnie 170 lat temu, 31 lipca 1853 roku w szpitalu na lwowskim Łyczakowie zapłonęły po raz pierwszy lampy naftowe, które wykonał blacharz lwowski Adam Bratkowski, według projektu Łukasiewicza. Postać tego wybitnego Polaka związanego z naszym regionem przypomniała przed jego pomnikiem Barbara Olejarz, dyrektor Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, a lampę symbolicznie rozpalił Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Świetlne Miasto Krosno

W tym roku w ramach Świet(l)nego Miasta odbył się też piknik "Bezpieczne Wakacje" jako jeden z elementów projektu "Bezpieczne Krosno" w ramach Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 (Ruszył projekt"Bezpieczne Krosno")

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.