25 kilometrów liczyła trasa I Krośnieńskiego Spływu Kajakowego "Szlakiem Rzeki Wisłok". Rozpoczął się w Bziance (gm. Rymanów), a zakończył w Krośnie.
Fundacja Kajakowa Tołhaj - GDK, Urząd Miasta Krosna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Ochotnicza Straż Pożarna Krosno - Turaszówka zaprosili w sobotę (12 sierpnia) na I Krośnieński Spływ Kajakowy "Szlakiem Rzeki Wisłok 2023".

spływ kajakowy z Krosna do Bzianki

Trasa liczyła 25 kilometrów i biegła rzeką Wisłok od Bzianki poprzez Haczów, Iskrzynię, Krościenko Wyżne aż do Krosna do przystani "Sztuki".
W pierwszej edycji spływu wystartowało około 150 kajakarzy na blisko 80 kajakach jedno bądź dwuosobowych.

- W programie spływu znalazło się również miejsce dla rywalizacji sportowej. Chętne osoby mogły wziąć udział w zawodach kajakowych na dystansie 4 km ze startem w Haczowie przy moście i metą w Iskrzyni - powiedział Arkadiusz Pałys, komandor spływu.

Sędzią głównym była Dominika Guzy, a honorowy patronat sprawował prezydent Krosna Piotr Przytocki. Spływ zakończyło ognisko na przystani "Sztuki".

spływ kajakowy z Krosna do Bzianki

- Jest to pierwsza tego typu impreza współorganizowana przez miasto. Chcemy w ten sposób rozpocząć modę na kajaki w Krośnie. Mogą one stać się uzupełnieniem oferty turystycznej Krosna, ale również atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu przez mieszkańców - powiedział Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Zobacz zdjęcia ze startu do zawodów w Haczowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.