Podczas konferencji prasowej na krośnieński rynku zaprezentowali zostali kandydaci Nowej Lewicy do Sejmu w okręgu 22.
Przedstawiciele Nowej Lewicy przedstawili dzisiaj (31 sierpnia) na rynku w Krośnie kandydatów do Sejmu w Okręgu 22. Pierwsza trójka na liście powiedziała również krótko o programie wyborczym, o postulatach zjednoczonej lewicowej drużyny składającej się z przedstawicieli różnych partii.

Liderem listy Nowej Lewicy jest Łukasz Rydzik. Podkreślił, że przed nami jedne z najważniejszych wyborów od 1989 roku.

- Od nich będzie zależało w jaki sposób będzie wyglądać Polska w najbliższych latach. My chcemy zawalczyć o lepsza Polskę. Mamy dość wieloletnich walk politycznych, które spowodowały, że wiele ważnych kwestii w naszym kraju było pomijanych. Jako Lewica będziemy dążyć do tego, aby lewicowe postulaty zostały wreszcie zrealizowane - powiedział Łukasz Rydzik.

Jego zdaniem, ludzi lewicy interesują zmiany, które wpłyną na życie milionów Polek i Polaków, a wśród nich budowa tanich mieszkań na wynajem,, dobra edukacja, dostępna opieka zdrowotna, godne życie seniorów, walka z drożyzną, likwidacja bezrobocia.

- Od wielu lat mówimy o kwestiach związanych ze świeckim państwem, prawami kobiet, godnym życiu osób z niepełnosprawnościami - stwierdził lider listy Nowej Lewicy.

Dodał też, że Podkarpacie potrzebuje również zmian, a kwestiami, o które Lewica będzie w szczególności walczyć to między innymi kwestia wykluczenia komunikacyjnego, bezpłatnego dostępu do in vitro, niska opłacalność produkcji rolnej.

- Młodzi ludzie nie mają u nas perspektyw, wyludniają się miasta i miejscowości. Musimy zrobić wszystko, aby Polska mniejszych miejscowości, Polska powiatowa, Polska wsi i miasteczek także została dostrzeżona - zaznaczył Łukasz Rydzik.

Krosno. Nowa Lewica odkryła karty

Z drugiego miejsca do Sejmu startuje Gabriel Zajdel z Krosna, sekretarz podkarpackiej Nowej Lewicy powiedział, że w przypadku otrzymania mandatu poselskiego będzie walczył, by ludzie w tej części Polski żyli w taki sam sposób, jak w centralnej Polsce.

- W naszym programie jest budowa większej ilości przedszkoli i żłobków, aby osoby, które chcą mieć dzieci, miały jednocześnie możliwość rozwoju zawodowego. Na Podkarpaciu mamy teraz niestety tylko 53 procent ludzi aktywnych zawodowo - powiedział Gabriel Zajdel.

Dla Wiktorii Aleksandry Barańskiej z Sanoka jedną z najważniejszych kwestii jest edukacja.

- Dzieci i młodzież zasługują na to, żeby uczyć się w szkole nowoczesnej, świeckiej, spełniającej standardy współczesnej nauki, a tak się w tej chwili nie dzieje. Mamy szkołę ministra Czarnka, która powinna odejść tam, gdzie jest jej miejsce, czyli na śmietnik historii. Chcemy, aby szkoła stała się miejscem dialogu, współpracy i rozwoju - stwierdziła kandydatka Nowej Lewicy z Sanoka.

Kandydaci Nowej Lewicy z Okręgu 22 w wyborach do Sejmu:
1. Łukasz Rydzik - Lubaczów
2. Gabriel Zajdel - Krosno
3. Wiktoria Aleksandra Barańska - Sanok
4. Elżbieta Sedlaczek - Przemyśl
5. Piotr Wojnarowski - Lesko/Sanok
6. Jolanta Jachym - Jasło
7. Grzegorz Jusięga - Jarosław
8. Kamila Mackiewicz-Rossmanith - Sanok
9. Adam Bogusz - Brzozów
10. Anna Nawłoka - Jarosław
11. Wiesław Woś - Przemyśl
12. Liliana Kalinowska - Przemyśl
13. Sławomir Rudolf Radwański - Brzozów
14. Ewa Baran - Krosno
15. Tomasz Rysz - Sanok
16. Patrycja Elżbieta Kondejowska
17. Mirosław Piela - Powiat Bieszczadzki
18. Tomasz Koral - Przemyśl
19. Zdzisław Tabn - Lubaczów
20. Mateusz Biedroń - Jasło
21. Arkadiusz Zając - Jarosław
22. Wiesław Wojciech Pajda - Przemyśl

W ramach paktu senackiego kandydatem Nowej Lewicy do Senatu w Okręgu 57 jest Stanisław Szałajko z Brzozowa (nauczyciel, samorządowiec, działacz społeczny i samorządowy, w latach 1998-2006 radny Rady Miejskiej w Brzozowie w tym wiceprzewodniczący Rady i przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sport. Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 w Brzozowie, członek Zarządu Rejonowego LOK w Brzozowie od 2021 r. Prezes Klubu Sportowego LKS Brzozovia od czerwca 2023 r.

~Zosia

08-09-2023 11:36 11 9

A kim sa osoby z PISu,np.Piotrowicz,Kuchcinski itd.Trzeba od siebie zaczac,a potem szczuc na innych.Pozdrawiam?
Odpowiedz

~dziadek

03-09-2023 12:26 12 17

Resortowe dzieci są nauczone brać pieniądze i nic nie robić. Nowa lewica podobnie jak PSL to kwiatek do kożucha Platformy.
Odpowiedz

~edzio

03-09-2023 11:30 18 18

Nie rozumiem: chcą mordować dzieci i budować żłobki? Dla kogo...
Odpowiedz

~Xyz

02-09-2023 18:20 22 16

Lewica to zło!

Odpowiedz

~kamil

01-09-2023 07:56 13 17

Dobre postulaty, lewica jest potrzebna.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.