Gmina Jedlicze otrzymała dofinansowanie na budowę nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żarnowcu.
Rozstrzygnięty został drugi nabór do Programu Olimpia, tj. programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. W ramach pierwszego naboru do ww. Programu, Gmina Jedlicze otrzymała dofinansowanie na budowę zadaszonego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Potoku.

- Nie ustajemy w staraniach o dostępność infrastruktury sportowej dedykowanej dzieciom i młodzieży, w związku czym wnioskowaliśmy o wsparcie na realizację zadania pod nazwą "Budowa boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żarnowcu." Wniosek zyskał akceptację Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki czemu Gmina Jedlicze otrzyma dofinansowanie w takiej samej wysokości jak w przypadku inwestycji w Potoku tj. 1 529 999, 00 zł. Łączna wartość przedsięwzięcia to niespełna 2 200 000 zł - mówi Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

Boisko o wymiarach pola gry 9m x 18m będzie posiadało wytrzymałą poliuretanową nawierzchnię, na której naniesione zostaną linie boisk do mini-piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, mini-koszykówki oraz tenisa. W hali przewidziano także wykonanie wirtualnej strzelnicy laserowej z czterema stanowiskami strzelniczymi. Zaplanowano zakup niezbędnego wyposażenia, wykonanie instalacji, zaplecza sanitarno-szatniowego z natryskami i toaletami przystosowanymi dla osób z niepełnosprawnościami, pomieszczenia do przechowywania sprzętu. Boisko przykryje zadaszenie łukowe o konstrukcji z drewna klejonego warstwowo z powłoką membranową. Zamontowany zostanie monitoring.

Nowe boisko w Rymanowie-Zdroju przy Domu Wczasów Dziecięcych
Teren wokół budynku będzie odpowiednio zagospodarowany. Zmodernizowany zostanie m.in. parking oraz powstaną elementy małej architektury, tak by wszystko tworzyło estetyczną całość. W planach jest również wykonanie łącznika o długości do 50m2 pomiędzy halą, a istniejącym budynkiem szkoły.


~Ziuta

10-09-2023 11:15 5 9

A jak tam z perspektywą demograficzną?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.