W Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie zapadł wczoraj (14 września) prawomocny wyrok w sprawie zabójstwa, do którego doszło 3 września 2020 roku przy ul. Krakowskiej w Krośnie.
W listopadzie ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Krośnie skazał Łukasza C. na 25 lat pozbawienia wolności, a Wojciecha K. na 12 pozbawienia wolności za zabójstwo 27-letniego Remigiusza L. Ponadto sąd orzekł też między innymi pozbawienie praw publicznych wobec Łukasza C. na 10 lat, Wojciecha K. na 5 lat, a także wobec obydwu mężczyzn podanie wyroku do wiadomości publicznej poprzez umieszczenie jego treści w portalach internetowych: terazKrosno.pl, Krosno24.pl i krosno112.pl przez okres 7 dni, w terminie 14 dni od dnia uprawomocnienia się wyroku.

zabójstwo krosno krakowska

Do tragedii doszło 3 września 2020 roku około godz. 18 w Krośnie przy ul. Krakowskiej. 27-letni Remigiusz L. siedział pijany przy chodniku i jadł kanapkę. W pewnym momencie podeszli do niego obydwaj oskarżeni i bez jakiegokolwiek powodu i uzasadnienia, zaatakowali 27-latka.

Doszło do masakry Remigiusza L. 25 lat za zabójstwo w Krośnie

- Mimo że nie było żadnego powodu, doszło do wielokrotnego i różnorakiego pobicia, wręcz do masakry pokrzywdzonego. Ta pierwsza część zdarzenia sprowadzała się do tego, że oskarżony K. przytrzymywał, a oskarżony C. bił z pięści. Potwierdzają to zeznania świadków, w tym trójki młodych dziewcząt - mówił 22 listopada ubiegłego roku w uzasadnieniu wyroku w Sądzie Okręgowym w Krośnie sędzia Artur Lipiński.

Gdy Remigiusz L. upadł, Łukasz C. i Wojciech K. zaczęli kopać, po czym odeszli. Poszkodowany mężczyzna, nieprzytomny, w bardzo ciężkim stanie, trafił do szpitala.
Życia 27-latka nie udało się uratować. Obrażenia spowodowały śmierć mózgu Remigiusza L.Prokuratura Rejonowa w Krośnie oskarżyła mieszkańców Krosna o zabójstwo Remigiusza L.

Zabójstwo przy ul. Krakowskiej. Jest apelacja prokuratury
Po wyroku w listopadzie 2022 roku, apelacje przygotowali zarówno obrońcy oskarżonych, jak i prokurator oraz pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych, którymi byli rodzice tragicznie zmarłego Remigiusza.

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie sprawę rozpatrywał 14 września br. i zaostrzył kary wobec obydwu oskarżonych. Łukaszowi C. utrzymany został wyrok 25 lat pozbawienia wolności, ale o warunkowe, przedterminowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać po 22 latach. W przypadku Wojciecha K. sąd w Rzeszowie podwyższył mu karę pozbawienia wolności z 12 do 15 lat.

Wyrok jest już prawomocny. Przysługuje od niego jedynie kasacja do Sądu Najwyższego.


~rencista

18-09-2023 14:01 0 5

Sąd Najwyższy powinien zastosować czapę za takie brutalne morderstwo z premedytacją. Za takie okrutne zbrodnie powinno się przywrócić karę śmierci na krześle elektrycznym.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.