Władze PGNiG Technologie S.A. Grupa Orlen w Krośnie i Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie podpisały porozumienie o współpracy. Ma ona przynieść korzyści zarówno uczniom, absolwentom szkoły, jak i firmie.
W siedzibie spółki PGNiG Technologie Grupa Orlen w Krośnie podpisane zostało dzisiaj (18 września) porozumienie o współpracy między krośnieńskim Elektrykiem i PGNiG Technologie S.A. Grupa Orlen. Podpisy pod dokumentem złożyli dyrektor szkoły Marek Kubit, prezes PGNiG Technologie Zbigniew Leniowski i wiceprezes Oliwer Koszowski.

Prezes Zbigniew Leniowski podkreślił, że podpisana umowa ma przynieść obopólne korzyści.

- Chcemy pomagać szkole w praktycznej nauce zawodu dla automatyków, elektryków, informatyków i programistów kształcących się w krośnieńskim "Elektryku". Zobowiązaliśmy się również, w miarę własnych możliwości, do doposażenia szkolnych pracowni - powiedział Zbigniew Leniowski.

W późniejszym czasie absolwenci mogą zasilić kadry techniczne spółki. Podejmując pracę, nie będą zderzać się z czymś nieznanym, będą już znać jej specyfikę.

PGNiG Technologie są kolejnym partnerem Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie. Dyrektor Marek Kubit zaznaczył, że współpraca da "upraktycznienie" nauki w zawodach, które realizowane są w technikum, a które są przedmiotem dzisiejszego porozumienia.

- Będzie możliwość dopasowywania programów nauczania i unowocześnienia naszego wyposażenia w pracowniach, gdzie wspomagamy kształcenie uczniów - powiedział Marek Kubit, dyrektor ZSEiO w Krośnie.

- Uczniowie naszej szkoły w sposób jeszcze bardziej szeroki będą mogli uczestniczyć w szkoleniu praktycznym podczas praktyk zawodowych. Także nauczyciele będą mogli realizować szkolenia branżowe w PGNiG Technologie - dodała Bogusława Prajznar, kierownik kształcenia praktycznego w "Elektryku".

Władze PGNiG Technologie liczą, że absolwenci szkoły będą wspierać spółkę przy prowadzonych pracach badawczo-rozwojowych.

- Wszystko po to, abyśmy się mogli rozwijać w szeroko pojętym sektorze energetycznym i uczestniczyć w transformacji energetycznej, która na naszych oczach się odbywa - stwierdził Oliwer Koszowski, wiceprezes PGNiG Technologie.

Wiceprezes zwrócił również uwagę, że rolą firm działających tutaj, także i PGNiG Technologie, jest zatrzymanie na miejscu jak największej ilości najzdolniejszych młodych ludzi.

- Aby po ukończeniu studiów w różnych ośrodkach akademickich wiedzieli, że mogą wrócić do Krosna i pracować w nowoczesnej firmie z perspektywami, która patrzy mocno do przodu, wchodzi w nowe technologie - powiedział Oliwer Koszowski.

W lutym br. PGNiG Technologie podpisało podobne porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.