Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało o rozstrzygnięciu Programu modernizacji kompleksów sportowych "Moje Boisko - Orlik 2012" - edycja 2023.
W tegorocznej edycji do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 255 wniosków na łączną kwotę blisko 78 mln zł. W chwili obecnej trwa ocena merytoryczna każdego ze złożonych wniosków. W związku z powyższym ostateczną kwotę dofinansowania potwierdzi protokół z posiedzeń Zespołu do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który ukaże się w ciągu najbliższych tygodni.

- Biorąc pod uwagę oczekiwania społeczne i znaczącą skalę potrzeb zdiagnozowaną w efekcie przeprowadzonego w ubiegłym roku pilotażu, kontynuujemy projekt modernizacji orlików również w tym 2023 roku. Chcemy, aby wszystkie wnioski spełniające wymogi formalne uzyskały dofinansowanie, dlatego zdecydowałem o zwiększeniu budżetu programu z 30 do blisko 78 mln zł. Łącznie, w ramach dwóch edycji programu, na modernizację orlików przeznaczymy 123 mln zł - powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Celem Programu modernizacji kompleksów sportowych "Moje Boisko - Orlik 2012" jest poprawa stanu technicznego wybudowanych ogólnodostępnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych sprzyjających rozwojowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.
Dofinansowaniem w ramach Programu mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące remontu, przebudowy lub rozbudowy istniejącego obiektu sportowego, w tym w szczególności:
- naprawa/ wymiana nawierzchni boisk sportowych,
- modernizacja oświetlenia,
- modernizacja ogrodzenia wraz z piłkochwytami,
- modernizacja istniejącego lub budowa nowego zaplecza szatniowo-sanitarnego.

Możliwe jest uzyskanie dofinansowania na poziomie 33%, 50% lub 70% wydatków kwalifikowanych. Jednakże kwota wnioskowanego dofinansowania nie może być niższa niż 50 tys. zł i nie może przekroczyć kwoty 1 mln zł.

Lista wniosków wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania z powiatu krośnieńskiego


Powiat krośnieński
Remont boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Iwoniczu
Wnioskowana kwota dofinansowania - 216 461,00 zł

Gmina Korczyna
Modernizacja kompleksu sportowego Orlik w Korczynie poprzez wymianę nawierzchni boiska piłkarskiego oraz wymianę lamp oświetleniowych na LED
Wnioskowana kwota dofinansowania - 380 137,89 zł

Gmina Wojaszówka
Modernizacja kompleksu sportowego Orlik w Bajdach
Wnioskowana kwota dofinansowania - 74 568,00 zł

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.