Wszystkich Świętych coraz bliżej, a wraz z tym uroczystym dniem, coroczne dekorowania grobów. Popularne chryzantemy są piękne, lecz mało wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Czym w takim razie przystroić nagrobki?
Chryzantema to najpopularniejszy z cmentarnych kwiatków. Niestety, w dzień Wszystkich Świętych rzadko kiedy dopisuje nam pogoda i wysokie temperatury. Poranne przymrozki z kolei bardzo szybko powodują więdnięcie chryzantem, które często już na drugi dzień wyglądają brzydko i nieestetycznie. Jak się okazuje, istnieje świetna alternatywa dla tych kwiatów, która nie odstaje urodą, a w dodatku jest bardzo odporna na niekorzystne warunki pogodowe. Co na grób zamiast chryzantem?

Alternatywą dla chryzantem jest kapusta ozdobna. Wbrew nazwie roślina ta jest całkowicie niejadalna, a jej rola wyłącznie dekoracyjna. Roślina jest kolorowa i prezentuje się bardzo efektownie, a dodatkowo jest odporna na niskie temperatury i trwała. Kapusta ozdobna jest coraz popularniejszym wyborem, jeśli chodzi o przystrajanie nagrobków, spotkać ją można nie tylko w kwiaciarniach, ale też u ulicznych sprzedawców. Kapusta ozdobna znakomicie radzi sobie w niskich temperaturach, chłodne powietrze sprawia, że nabiera jeszcze intensywniejszych kolorów, przez co ładnie prezentuje się na nagrobkach.

Nawet temperatury grubo poniżej zera nie przyśpieszają więdnięcia kapusty ozdobnej, której układ barwnych liści do złudzenia przypomina ogromną różę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.