Dwa owczarki niemieckie pozyskali jasielscy i sanoccy policjanci do służby.
W Polskiej Policji obecnie służy kilkaset psów służbowych. Są one wyszkolone do wykonywania różnego rodzaju zadań. Potrafią tropić, patrolować, wyszukiwać narkotyki, ludzkie zwłoki czy materiały wybuchowe. Są także wykorzystywane w działaniach kontrterrorystów oraz przy zatrzymywaniu osób.

Sadiko - takie imię nosi owczarek niemiecki, który niedawno trafił do Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Ten, niespełna półtoraroczny owczarek niemiecki, będzie pomagał przy poszukiwaniach osób zaginionych, zabezpieczaniu imprez sportowych, będzie także wspierał funkcjonariuszy podczas codziennej służby patrolowej.

- Najliczniejszą grupę psów służbowych w Policji stanowią psy patrolowo-tropiące. Do tej kategorii zalicza się nasz Sadiko. Jest to półtoraroczny owczarek niemiecki o wilczastym umaszczeniu. Czworonóg trafił pod opiekę sierż. Kamila Skickiego pełniącego służbę w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Sadiko wraz ze swoim opiekunem, przebywa obecnie na kilkumiesięcznym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach - informuje młodszy aspirant Daniel Lelko z KPP w Jaśle.

Satyr - owczarek niemiecki dołączył do sanockiej jednostki Policji. Satyr i jego opiekun ukończyli szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Satyr jest przeszkolony do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Przewodnik wraz ze swoim psem pełnią służbę, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu sanockiego.

~Ja

15-01-2024 14:42 3 1

Śliczne pieski,niech pomagają i żyją jak najdłużej!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.