Mieszkańcy chętnie odpowiedzieli na wezwanie Jurka Owsiaka i szczodrze wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 28 stycznia zagrała swój 32. finał.

Tradycyjnie w zbiórkę włączył się krośnieński sztab WOŚP, który swoją siedzibę miał w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Dla sztabu kwestowało ponad 160 wolontariuszy, kolejnych 100 puszek ustawionych było w punktach stacjonarnych.

Jak informuje szef krośnieńskiego sztabu WOŚP Damian "Piórko" Ziemba, do tej pory zebrano 207 921,10 zł. Ale to nie koniec, bo zbiórka wciąż trwa. Można ją wesprzeć poprzez licytacje w serwisie Allegro: www.allegro.pl/uzytkownik/wospkrosno oraz wpłacając do eSkarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/tutomypelu w której koncie jest już ponad 11 tys. zł.

Zebrane do puszek i podczas internetowych aukcji pieniądze trafią na leczenie pacjentów mających problemy z płucami po pandemii koronawirusa.


~stary nauczyciel

03-02-2024 08:55 2 3

To są zupełne kpiny. Minister Obrony Narodowej wpadł na wspaniały pomysł i wysłał naszych żołnierzy, aby żebrali na WOŚP. Złotousty facet z hasłem "róbta co chceta", nic nie robiąc pływa jak pączki w maśle. Cyklicznie zasilany potężną dawką pieniędzy wyżebranych przez dzieci. Kto obroni nasz kraj w razie wybuchu wojny? Czy nasi rządzący nie zdają sobie sprawy, że wschodnią granicą toczy się wojna?
Odpowiedz

~młody dziad :)

31-01-2024 23:42 0 0

Panie stary dziadzie. Nie chciałem zmanipulować wypowiedzi, źle ją zrozumiałem. Przepraszam za nadinterpretację. Co do zbałamucenia, raczej dotyczy ono Pana. Jeżeli istnieją obiektywne uwagi do działalności organizacji lub podejrzenie popełnienia przestępstwa to zgłasza się to służbom. Nie wiem jak Pan, ale ja o żadnym zgłoszeniu dot. orkiestry nie słyszałem. Skoro takie z nich machloje to skąd ten brak zgłoszeń? Proszę połączyć kropki. Ja Pana za głupiego nie uważam, poradzi Pan sobie.
Odpowiedz

~stary dziad

31-01-2024 20:47 5 5

@młody dziadu. Nie manipuluj moich wypowiedzi. Bowiem nie napisałem, że dzieciaki żebrzą dla Tuska, tylko dla Owsiaka. Owszem wszyscy doskonale wiemy, że część pieniędzy idzie dokładnie nie wiadomo na co? Jeśli jesteś aż taki głupi i łatwowierny to uwierz, że jesteś zbałamucony. Ale to twoja, a nie moja sprawa. A oświadczenie owszem noszę w portfelu. O czym wie moja najbliższa rodzina.
Odpowiedz

~anatol

31-01-2024 18:05 4 2

Tylko pogratulować.
Odpowiedz

~sw

31-01-2024 17:32 8 5

Zjednoczeni Korytem na Prawicy nigdy nie dadzą grosza ani na WOŚP, ani na Caritas. Chytre to to, bez sumienia i honoru. 8 lat złodziejstwa wystarczy.
Odpowiedz

~młody dziad :)

31-01-2024 10:18 9 4

Drogi Panie „Stary Dziadzie”. To co pan napisał o dzieciach żebrzących dla Tuska... no na prawdę, tekst poniżej wszelkiej krytyki. Tuskowi Pan nie wierzy, a co pis zrobił przez 8 lat, żeby te dzieci dzisiaj nie żebrały? Gdzie ten obiecany dobrobyt i kraj miodem i mlekiem płynący? Dlaczego ludzi dzisiaj nie stać na zakup mieszkania? Skąd te horrendalne koszty życia skoro miało być tak dobrze? Co do oświadczenia to nie tu niech Pan oświadcza, ale proszę mieć papierowy dokument zawsze przy sobie.
Odpowiedz

~stary dziad

30-01-2024 23:41 4 11

OŚWIADCZAM, że nie chcę mieć nic wspólnego z Owsiakiem i z jego działalnością. Ludzie naiwnie iślepo wierzą w jego bezinteresowną działalność. Nie wierzę Owsiakowi podobnie jak nie wierzę Tuskowi. Dzieci żebrzą gdzie tylko możliwe, mokną i marzną, żeby ten człowiek żył w luksusach wraz ze swoją rodziną. Wiem że Caritas minimalny procent funduszu przeznacza na swoją działalność. W porównaniu orkiestra o wiele więcej. Jak chcecie to mu ślepo wierzcie, ja nie wierzę i znam powody.
Odpowiedz

~sirtolainen

30-01-2024 05:32 11 9

Szanowny Panie, ~stary dziad, powinieneś nosić przy sobie oświadczenie, że w razie choroby oraz w wypadku zagrożenia życia zakazujesz do ratowania Twojego życia i Twojej rodziny, używania sprzętu medycznego zakupionego ze środków pozyskanych ze zbiórki zorganizowanej przez pana Owsiaka
i tzw. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
PASUJE >>
Odpowiedz

~xyz

29-01-2024 23:31 4 6

do starego dziada
Naprawdę? Nie wiadomo na co?! Sprzętu od WOŚPu w szpitalach jest MULTUM! Niejedno życie uratowały i uratują. Gdyby orkiestra robiła z kasą nie wiadomo co, to Owsiak już dawno byłby milionerem emerytem i żył w ciepłym kraju. Nikomu nie życzę choroby, natomiast życzę "nawrócenia" się wcześniej niż przy konieczności leczenia sprzętem od WOŚPu, bo wtedy dla każdego orkiestra jest nagle wspaniała. Grałem, gram i będę grać do końca świata i jeden dzień dłużej i do tego też zachęcam!
Odpowiedz

~stary dziad

29-01-2024 15:30 10 13

Oj ludzie, gdzie wy macie oczy, nie lepiej byłoby wpłacić na konto fundacji pomagającą osobom potrzebującym, niż na konto łorkiestry, która dużą część pieniędzy przeznacza niewiadomo na co?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.