Na budowie bloku energetycznego w Krośnie rozpoczął się kolejny etap prac. Prace przy montażu elewacji potrwają około 3 tygodni.
Po montażu najważniejszych urządzeń i elementów technologicznych całej instalacji nadszedł czas na kolejne prace budowlane. Aktualnie na bloku energetycznym w Krośnie montowana jest elewacja, czyli ściany zewnętrzne obiektu, którą tworzą płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej.
Jest to materiał o wysokiej izolacyjności termicznej, odpowiedni dla budynku bloku energetycznego, odporny na warunki atmosferyczne i bardzo estetyczny. Na elewacji w kolorze popielatym znajdą się elementy w kolorach logotypu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego oraz logo spółki.

elewacja blok energetyczny

- Elewacja zewnętrzna została zamontowana na części budynku, w tym między innymi na hali rozładunkowej oraz hali bunkrów. Po zakończeniu montażu płyt warstwowych planowane jest zamykanie całej konstrukcji dachem - informuje Jan Guzik, dyrektor ds. technicznych w Krośnieńskim Holdingu Komunalnym.

W ostatnim czasie na placu budowy bloku energetycznego wykonane zostały także fundamenty układu oczyszczania spalin i komina. W obrębie kotłowni zamontowany został podest na walczaku, podesty na kotle i ekonomizerze. Wykonane zostały prace związane z rurociągami i montażem zdmuchiwaczy. Zdemontowany został dotychczas najbardziej widoczny element trwającej budowy, czyli żuraw wieżowy, aby ułatwić pracownikom realizację kolejnych prac instalacyjnych i drogowych, które wkrótce będą rozpoczynane.

- Budowa bloku energetycznego to największa inwestycja w dotychczasowej historii Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. Jest ona ważna nie tylko dla nas, jako dla spółki, ale też dla lokalnych społeczności i okolicznych gmin, bo będzie mieć istotny wpływ na gospodarkę komunalną i zagospodarowanie odpadów w naszym regionie - podkreśla Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

~Ro

09-04-2024 17:23 0 1

To ta spalarnia na którą było dowinasowanie to nie robili a teraz robią z własnej kasy?
Odpowiedz

~Mika

09-04-2024 14:28 0 1

Już się cieszą z cudownych widoków z okien przyszli mieszkańcy bloków tbs i nowego Hallera. Współczuję.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.