Uczennice Zespołu Szkół PonadPodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o UJ.
Uczennice klasy 5 TE kształcące się w Technikum Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie w zawodzie Technik Ekonomista - Izabela Duda i Agata Majchrowicz zostały laureatkami XXVIII edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Tym samym otrzymały one możliwość studiowania na najstarszej i najsławniejszej uczelni w naszym kraju - propozycję przyjęła Agata Majchrowicz. Jest to wielkie osiągnięcie, gdyż w konkursie wzięło udział 544 maturzystów z całej Polski m.in. z Krakowa, Krosna, Limanowej, Tarnowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Warszawy, Ropczyc, Rzeszowa, Poznania i Białegostoku.

uczennice Szczepanika

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 130 osób, natomiast możliwość otrzymania indeksu miało tylko 50. Największą popularnością cieszyła się kognitywistyka, zarządzanie informacją, zarządzanie publiczne, zarządzanie kulturą i mediami oraz psychologia.

Celem Konkursu Wiedzy o UJ jest przybliżenie młodzieży historii najstarszej polskiej uczelni oraz historii oświaty polskiej i europejskiej. Jednym z zadań przedsięwzięcia jest stworzenie uczniom z całej Polski oraz spoza jej granic możliwości poznania oferty studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz zrównanie szans dostępu do nich kandydatom niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Uczennice krośnieńskiego Szczepanika Iza i Agata wykazały się szeroką wiedzą z zakresu historii UJ, obejmującą losy uczelni od jej założenia aż do współczesności.

dyrektor i uczennice Szczepanika

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku. Jego pierwsza edycja, pomyślana jako akcja oświatowo-promocyjna, była wynikiem porozumienia podpisanego w 1995 roku pomiędzy Wszechnicą Jagiellońską i Fundacją UJ a Podhalańskim Towarzystwem Przyjaciół UJ. W kolejnych latach jego zasięg rozszerzał się. Stopniowo zwiększała się też liczba indeksów przyznawanych laureatom - od jednego w 1996 roku po rekordowe 135 w 2015 roku.

W piątek, 19 kwietnia 2024 r. Iza i Agata wraz z rodzicami odebrały listy gratulacyjne od dyrektora Dariusza Niepokoja i wychowawczyni Ireny Jakubowicz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.