Drużyny reprezentujące dwanaście szkół podstawowych rywalizowały w turnieju pożarniczo-ratowniczym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.
Dzisiaj (24 maja) popularny krośnieński "Szczepanik" gościł uczniów z 12 szkół podstawowych z trzech powiatów: brzozowskiego, krośnieńskiego i sanockiego, którzy rywalizowali w piątej już edycji turnieju pożarniczo - ratowniczego. W jego organizację włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Koordynatorem był Jerzy Rapa.

Turniej pożarniczo-ratowniczy w Szczepaniku

Dariusz Niepokój, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie podkreślił, że maj jest między innymi miesiącem egzaminów maturalnych, ale i miesiącem, w którym święto swojego patrona św. Florian obchodzą strażacy.

- Jako szkoła edukująca przyszłych potencjalnych strażaków, zapraszamy w tym okresie uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w małej rywalizacji i wspólnej zabawie. W tym roku obchodzimy mały jubileusz. Nasz turniej pożarniczo - ratowniczy organizowany jest po raz piąty - powiedział dyrektor Dariusz Niepokój.

Turniej pożarniczo-ratowniczy w Szczepaniku

Czteroosobowe drużyny najpierw rozwiązywały test, a następnie rywalizowały w kilku konkurencjach. Uczniowie musieli między innymi udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadku z udziałem quada, rannym podczas grillowania i spotkania towarzyskiego. Uczestnicy turnieju rywalizowali też na torze przeszkód oraz na strzelnicy pneumatycznej.

Turniej pożarniczo-ratowniczy w Szczepaniku

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bliznem (Weronika Skiba, Gabriela Potoczna, Jadwiga Kostka, Franciszek Watróbski, opiekun Marcin Bąk). Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Bukowsku (Szymon Zadylak, Bartłomiej Zadylak, Błażej Bochnak, Filip Podgórski), a na trzecim Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach (Karol Rakoczy, Aleksandra Tomczewska, Zuzanna Koczera, Joanna Koczera).

Turniej pożarniczo-ratowniczy w Szczepaniku

Zwycięski zespół otrzymał puchar, trzy najlepsze szkoły dyplomy, a reprezentacji tych szkół nagrody rzeczowe.
Na kolejnych miejscach uplasowały się: SP w Lubatówce, SP w Jaćmierzu, SP w Lubatowej, SP we Wróbliku Szlacheckim, MDP w Posadzie Górnej, SP w Odrzykoniu, SP w Łężanach, SP w Iwoniczu-Zdroju, SP w Przybówce. Drużyny te otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Turniej pożarniczo-ratowniczy w Szczepaniku

Trakcie turnieju uczniowie szkół podstawowych i ich opiekunowie, jak i uczniowie "Szczepanika" mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez szkołę, zapoznać się z realizowanym przez szkołę projektem Erasmus "READY4CRISIS", który zaprezentowała wicedyrektor Małgorzata Hejnar i obejrzeć pokaz grupy wysokościowej w wykonaniu strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.

Turniej pożarniczo-ratowniczy w Szczepaniku

Wśród gości jubileuszowego turnieju pożarniczo-ratowniczego znaleźli się przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, Małgorzata Piątkowska z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, radny Rady Miasta Krosna Piotr Grudysz, Dorota Zajdel i Jarosław Grześków z Urzędu Miasta Krosna, Gabriela Lipka-Maciejowska, kierownik OR PCK w Krośnie, mł. insp. Marek Śliwiński, zastępca komendanta miejskiego policji w Krośnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.