25 maja 2024 r. w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolski XXV Olimpiady Techniki Samochodowej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Pierwszy etap rozpoczęło 2441 uczniów, do drugiego zakwalifikowało się 292 uczniów, a w finale ogólnopolskim znalazło się tylko 11 uczniów, a w tym aż trzech reprezentantów krośnieńskiego Mechanika.

Pierwsze dwa etapy oparte były na pytaniach teoretycznych w formie testowej z zakresu techniki samochodowej, ale również przedmiotów ścisłych z zakresu podstawy programowej szkoły średniej. W trzecim etapie finaliści musieli się zmierzyć z zadaniami praktycznymi wymyślonymi przez pracowników Centrum Szkoleniowego firmy Bosch w Warszawie. W grę wchodziła najnowsza technika i technologia.

Każdy z uczniów do zadania przystępował indywidualnie i nie mógł się porozumiewać z kolegami. Po kilkugodzinnych zmaganiach wreszcie nastąpiło ogłoszenie wyników. Drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych obroniła tytuł Samochodowej Szkoły Roku z 2023 r., a indywidualnie Adrian Jureczko z klasy 3b Technikum zajął I miejsce. Natomiast Dawid Bugiel z klasy 3b Technikum również znalazł się na podium zdobywając 3 miejsce, a najmłodszy z ekipy, rozpoczynający swoją karierę olimpijską Michał Frydrych z klasy 2b Technikum wywalczył siódmą lokatę.

Warto przy tym zaznaczyć, że na początku kwietnia br. w Poznaniu uczniowie Mechanika podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich zdobyli już tytuł Pierwszej Szkoły Samochodowej Roku 2024 co jest cennym trofeum bo konkurs ten organizowali najwięksi i najbardziej znaczący pracodawcy z branży motoryzacyjnej w Polsce.

Natomiast ostatni sukces w Warszawie dotyczył olimpiady samochodowej, którą organizują ośrodki politechniczne w Polsce z Politechniką Warszawską na czele. Ten tytuł Pierwszej Szkoły Samochodowej w Polsce za 2024 r. potwierdza jedynie, że uczniowie z krośnieńskiego Mechanika rzeczywiście są najlepsi w kraju co potwierdzają pracodawcy i uczelnie techniczne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.