Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu wzięli udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym we Wrocławiu, który wygrali.
W dniach od 3 do 4 czerwca 2024 r. we Wrocławiu na obiektach Stadionu Olimpijskiego rozegrany został XXVI Finał Krajowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Rewelacyjnie spisali się uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu. Rywalizując z 14 innymi zespołami - zwycięzcami Finałów Wojewódzkich drużyna z Iwonicza zajęła I Miejsce zdobywając tytuł Mistrza Polski.
Drużyna reprezentowali uczniowie: Bek Jakub, Dąbrowski Bartosz, Gonet Paweł. Do turnieju uczniów przygotowywał i opiekę sprawował Pan Leszek Zajdel.

uczniowie ZS w Iwoniczu

Finał Krajowy składał się z kilku konkurencji:
Pierwsza część - teoretyczna obejmująca rozwiązywanie testu z przepisów ruchu drogowego oraz testu ze skrzyżowań

Druga część - praktyczna, na którą składały się:
- jazda samochodem po torze przeszkód z talerzem Steward
- jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód
- obsługa pojazdów samochodowych
- przedlekarska pomoc ofiarom wypadków drogowych

ZS w Iwoniczu na turnieju

Zespół z Iwonicza objął prowadzenie już po części teoretycznej i utrzymał I Miejsce do końca rywalizacji, zwyciężając w Finale Krajowym. Uczniowie Zespołu Szkól z Iwonicza po raz drugi zdobyli tytuł Mistrza Polski po pięciu latach przerwy (w latach 2020 i 2021 - w okresie pandemii turniej nie był organizowany).