Zawodniczki Klubu Sportowego Sabonia Ustrobna wzięły udział w Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego w Akrobatyce Sportowej w Mikołowie.
W dniach 14 do 16 czerwca w Mikołowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w Akrobatyce Sportowej. Zawodniczki Klubu Sportowego Sabonia Ustrobna: Weronika Szkaradek i Nina Zych, stanęły na podium zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

Zawodniczki Klubu Sportowego Sabonia Ustrobna

Jest to niebywały sukces akrobatek oraz trenera Andrzeja Sokołowskiego (wielokrotnego medalisty mistrzostw świata i Europy). To nie jedyny sukces tego zespołu: w kwietniu tego roku dziewczyny zdobyły srebrny medal w 28 Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego w Świdnicy, a w czerwcu brązowy medal na International Acro Cup w Rzeszowie.

Klub Sabonia Ustrobna funkcjonuje zaledwie od ośmiu lat, został założony przez Ewelinę Fijołek (mistrzynię świata i medalistkę mistrzostw Europy w akrobatyce sportowej). Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu w Szkole Podstawowej w Ustrobnej.