Gmina Jedlicze inwestuje w poprawę infrastruktury drogowej. Podpisano umowę na modernizację 26 dróg gminnych i wewnętrznych
Podpisana została umowa na modernizację dwudziestu sześciu dróg, znajdujących się na terenie Gminy Jedlicze. W dniu 20 czerwca br. Burmistrz Gminy Jedlicze Wojciech Tomkiewicz oraz prezes RBDiM Andrzej Zygar podpisali umowę na realizację inwestycji, dzięki której rozpoczną się prace na drogach gminnych i drogach wewnętrznych. Prace realizowane będą etapami, a łączna długość modernizowanych odcinków wyniesie ponad 6,5 km.

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, do którego stanęły trzy firmy, wybrana została najkorzystniejsza oferta złożona przez Rejon Budowy Dróg i Mostów z siedzibą w Krośnie.

Zmodernizowane zostaną drogi wewnętrzne zlokalizowane na działkach w miejscowościach: Długie, Dobieszyn, Jaszczew, Moderówka, Piotrówka, Potok, Żarnowiec oraz drogi gminne w miejscowościach: Dobieszyn, Jedlicze, Poręby i Podniebyle, Potok.

Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia objęto prace rozbiórkowe, wzmocnienie podbudowy, ułożenie krawężników, ułożenie nowych warstw podbudowy, ułożenie nawierzchni mineralno-bitumicznych, poprawę odwodnienia.

Na realizację inwestycji Gmina Jedlicze pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Edycja 8 w kwocie 6 226 389,00 zł, co stanowi 86,92% wartości inwestycji. Łączna wartość robót opiewa na kwotę 7 163 397,00 zł.
Termin zakończenia wszystkich prac planowany jest na wrzesień 2025 roku.
~Miejscowy

22-06-2024 16:06 6 9

Po 8 latach stagnacji i nicnierobienia to miła odmiana!
Mam nadzieję, że będzie to standard nowego burmistrza!
Odpowiedz

~Władek

21-06-2024 22:28 11 11

Nie miał swojego programu, to realizuje program Urbanikowej. Słabiutka osoba burmistrzowa.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.