Piotr Pawlik, tegoroczny absolwent krośnieńskiego "Elektryka", zwyciężył 50. edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej - Inżynieria w Elektroenergetyce. Zdobył maksymalną ilość punktów. Do olimpiady przygotowywał go Józef Bek.
Niezwykle udany był rok szkolny 2023/2024 dla Piotra Pawlika, tegorocznego absolwenta technikum (technik automatyk) w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.
W czerwcu, podczas uroczystej gali w Domu Technika w Warszawie, odebrał nagrodę za zwycięstwo w 50. jubileuszowej edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej w Warszawie. Zdobył też indeks na AGH. Piotr może poszczycić się nie lada wyczynem. Zdobył maksymalną liczbę 100 punktów w rywalizacji finałowej za rozwiązanie zadań.

piotr pawlik

Piotr Pawlik podkreślił, że udało mu się trafić na dość łatwe zadania.

- Pierwsze dotyczyło elektroniki, którą interesuję się od szkoły podstawowej, a w drugim wymyśliłem na poczekaniu wzór, żeby je rozwiązać jak najlepiej. To zadanie polegało na tym, żeby dobrać liczbę paneli fotowoltaicznych i turbin wiatrowych, aby koszty realizacji takiego przedsięwzięcia były jak najbardziej optymalne przez 10 lat użytkowania. Według wymyślonego przez mnie wzoru brałem pod uwagę różne warianty i kombinacje i wyszedł mi bardzo dobry wynik - powiedział Piotr Pawlik.

Nie był to jedyny sukces Piotra w zakończonym roku szkolnym. Został również laureatem 3 miejsca zawodów centralnych 26 edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Energetycznej EUROELEKTRA w grupie elektrycznej, finalistą 8 miejsca zawodów centralnych 47 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie elektronicznej oraz finalistą 11 miejsca zawodów centralnych 2 edycji Olimpiady Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EDU-ELEKTRA w grupie elektrotechnicznej.

Osiągnięte wyniki to na pewno niebywały sukces Piotra Pawlika, szkoły, nauczycieli, opiekuna Józefa Beka oraz rodziców Piotra.

Józef Bek podkreśla, że Piotr, swoim sukcesem zrobił także jemu prezent.

- W tym roku mija 30 lat prowadzenia przeze mnie Olimpiady Wiedzy Technicznej w szkole, w której pracuję. Mimo mojej pracy z uczniami pod kątem olimpiady, nie zawsze osiągali takie sukcesy. Jednak przez te wspomniane 30 lat prowadzenia przeze mnie OWT, "Elektryk" uzbierał kilkunastu laureatów i finalistów - mówi Józef Bek.

Dodaje jednocześnie, że na sukcesy uczniów w takich olimpiadach składa się wiele czynników.

- Najważniejszymi jednak elementami są zaangażowanie ucznia od strony teoretycznej i praktycznej, jego pasja do uczonego zawodu, a także szczęście. Piotr to wszystko połączył i osiągnął tak wielki sukces. - podkreśla Józef Bek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.