Nowoczesne obserwatorium astronomiczne w Miejscu Piastowym staje się ulubionym miejscem spotkań dla młodych pasjonatów astronomii, którzy z zaangażowaniem zgłębiają tajniki kosmosu.
Nowoczesna astrobaza, która została oddana w minionym roku szkolnym w Zespole Szkół Księży Michalitów w Miejscu Piastowym przyciąga liczne grono młodzieży na zajęcia związane z obserwacją nieba.

astrobaza w MZSP

Warto przypomnieć, że unikatowy obiekt dydaktyczny wyposażony jest w nowoczesny teleskop główny umieszczony pod obrotową kopułą. Przyrząd jest skonfigurowany z pracą kopuły i posiada zdolność samoczynnego naprowadzania na wybrane obiekty nieba.

MZSP obserwatorium

Ponadto uczniowie oraz goście korzystający z obserwatorium mają do dyspozycji kilkanaście wysokiej klasy teleskopów mobilnych. Możliwości edukacyjne szkoły stały się atrakcyjnym dopełnieniem czasu ostatnich dni roku szkolnego w zamian regularne zajęcia lekcyjne.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.