Lekarz Oddziału Okulistyki i Okulistyki Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie Paweł Kolman zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą pracę w sesji Młodego Okulisty.
Paweł Kolman lekarz Oddziału Okulistyki i Okulistyki Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą pracę w sesji Młodego Okulisty podczas 55. Zjazdu Okulistów Polskich w Lublinie, który odbył się 13-15 czerwca br. Tematem wystąpienia była: "Małoinwazyjna metoda korekcji ptozy - technika Singh'a: doświadczenia własne".

Lekarz przedstawił zebranym swoje doświadczenia z pracy w Oddziale Okulistyki, w którym od dziewięciu miesięcy wykonuje procedury operacyjne korygujące opadanie powieki powyższą techniką.

lekarz Paweł Kolman z Krosna

- Jest to małoinwazyjna metoda korekcji opadnięcia powieki. Charakteryzuje się krótkim czasem zabiegu, szybką rekonwalescencją oraz minimalnym naruszeniem anatomii pacjenta. Ponadto jest odwracalna (w razie potrzeby) i może być zastosowana przy wszystkich stopniach ciężkości ptozy - informuje lek. Paweł Kolman.

Opadanie górnej powieki oka może być zaburzeniem bardzo dokuczliwym dla pacjenta, a z czasem może doprowadzić także do problemów z widzeniem. Zmiany w położeniu powiek i ich wyglądu mogą zachodzić latami; często jest to związane z wiekiem. W sytuacji, gdy pacjent zaobserwuje u siebie niepokojące zmiany pozycji powieki, powinien zgłosić się ze skierowaniem do Poradni Okulistycznej, w której zostanie mu zaproponowana odpowiednia ścieżka terapeutyczna.
~Agn

01-07-2024 13:23 0 6

Gratuluję
Spotkałam się z Panem doktorem po wypadku rowerowym mojego syna, który musiał mieć szytą twarz w okolicach oka. Byłam pełna obaw, gdy usłyszałam, że jest to jego pierwszy dzień pracy. Zupełnie niepotrzebnie. To było najlepsze, co mogło nas wtedy spotkać. Blizna prawie niewidoczna. Cieszę się, że Pan Paweł nadal pracuje w Krośnie. Życzę dalszych sukcesów.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.