Po raz kolejny samorząd województwa przyznał dotacje dla podkarpackich uczelni. Pieniądze trafią również do państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.
W tym roku szkoły wyższe otrzymały z budżetu województwa podkarpackiego 1,7 mln złotych wsparcia na zakupy inwestycyjne. Dotacja trafiła do dziesięciu uczelni z terenu Podkarpacia. Pomoc w tej formie samorząd przyznaje uczelniom od 2004 roku, a od początku realizacji tego wsparcia z budżetu województwa przeznaczono na ten cel 29,2 mln zł.

pans krosno umwp

W podpisaniu umów samorząd województwa reprezentowali wicemarszałkowie: Piotr Pilch i Karol Ożóg, a także członek zarządu Anna Huk. Członkowie zarządu mówili o tym, że pieniądze przyznawane podkarpackim uczelniom mają wpływ nie tylko na ich rozwój i ofertę edukacyjną, ale wpływają także na dynamikę rozwoju całego regionu.

- Ważne dla nas jest wsparcie kierunków, które odpowiadają potrzebom naszych mieszkańców. Dla nas jest to niezmiernie istotne, żeby państwa uczelnie, uczelnie podkarpackie się rozwijały, żeby dysponowały dobrą bazą, żeby powiększały swoje możliwości dydaktyczne, żeby był wkład Samorządu Województwa Podkarpackiego w państwa działania - mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Wśród dziesięciu uczelni, które otrzymały wsparcie jest także Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie.
Krośnieńska uczelnia wyższa, obchodząca w tym roku jubileusz 25-lecia działalności, otrzymała dofinansowanie w kwocie 140 000 zł na realizację przedsięwzięcia pn. "Wyposażenie symulatora ambulansu w urządzenia medyczne w celu zwiększenia jakości kształcenia praktycznego na kierunku Ratownictwo Medyczne PANS w Krośnie".
Umowę ze strony PANS w Krośnie podpisał rektor, dr hab. Zbigniew Barabasz.
Państwowa Akademia nauk Stosowanych w Krośnie dołoży z własnych środków na realizację tego zadania około 50 tys. zł.

~do ani grosza

05-07-2024 20:36 9 6

Niedługo na wasze renty alkoholowe ani grosz nie będzie dany. Brawo! Mocno dofinansowywać lokalne uczelnie - potrzebujemy pielęgniarek, ratowników, nauczycieli języków obcych. Brawo PANS Krosno!
Odpowiedz

~zdzisiu

05-07-2024 09:27 6 11

Do @niżej, ani grosza kierunkom przydatnym społeczeństwu, masz rację, lepiej rozdawać tę kasę w socjalach
Odpowiedz

~Ani grosza.

04-07-2024 15:35 8 12

Ani grosza nie dawać.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.