IV Puchar Podkarpacia w Siłowaniu na ręce Amatorów odbył się w Pub&Club Nafta Krosno.
Zawody rozgrywane były z podziałem na kategorie wagowe 80 kg oraz +80 kg. 22 zawodników rywalizowało na lewą i prawą rękę.

W kategorii 80 kg na prawą rękę zwyciężył Grzegorz Jochymek (Kraków) przed Jurijem Skakowskim (Lublin) i Grzegorzem Surowcem (Mielec). W kategorii +80 kg na prawą rękę pierwsze miejsce zdobył Dawid Kardyś (Mielec), drugie Krzysztof Mikoś (Rymanów), trzecie Grzegorz Krzyżanowski (Rymanów).

W kategorii 80 kg na lewą rękę zwyciężył Jurij Skakowski (Lublin), drugie miejsce zdobył Grzegorz Jochymek (Kraków), trzecie Grzegorz Surowiec (Mielec). W kategorii +80 kg na lewą rękę pierwsze miejsce zdobył Grzegorz Dybaś (Jasło), drugie Dawid Kardyś (Mielec), trzecie Krzysztof Mikoś (Rymanów).

Podczas imprezy nie brakowało emocji ale panowała znakomita sportowa atmosfera. Zawodnicy mogli liczyć na doping kibiców, którzy przybyli do Pub&Club Nafta Krosno. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazowe walki z udziałem obecnego Zawodowego Mistrza Polski Grzegorza Nowotarskiego z klubu Spartan Rymanów.