Setki osób m.in. z piłkarskiej rodziny towarzyszyło wczoraj w ostatniej drodze Janowi Ciupce. Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie zmarł w środę po ciężkiej chorobie. Przeżył 62 lata.
Na pogrzeb Jana Ciupki, zmarłego 20 lipca po ciężkiej chorobie, przybyła rodzina a także rzesza sportowych działaczy, sportowców, kolegów i kibiców z całego Podkarpacia.

Na zakończenie pogrzebowej mszy w kaplicy cmentarnej w Zarszynie wikary parafii ks. Marcin Janocha podziękował w imieniu rodziny przypominając jakim człowiekiem był zmarły podczas życia. - Był bardzo rodzinny, cieszył się z każdego spotkania z synami, a największą radość sprawiała mu wnuczka. Lubił odwiedzać rodzinną wioskę, w której mieszkańcy pozdrawiali go i witali imieniem Januszek.

Na cmentarzu Mieczysław Golba, senator RP, jednocześnie Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej podziękował za wiele lat sportowej działalności Jana Ciupki. Złożył kondolencje najbliższej rodzinie i znajomym.Ostatnie słowa pożegnania wypowiedział także Stanisław Jucha. - Z żalem i wielkim smutkiem żegnamy Cię Janku, żegnamy na zawsze. Podstępna i nieuleczalna choroba wybrała Ciebie z naszego grona. Trudno pogodzić się z myślą, że tak energicznego, pełnego żywotności i optymizmu człowieka nie ma już wśród nas. Dziś przybyli pożegnać cię przyjaciele i współpracownicy ze wszystkich okresów Twojego pracowitego życia, pracy zawodowej i społecznej działalności. Zakończyłeś Janku ostatnią kadencję Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zakończyłeś swoją życiową wędrówkę w cierpieniach ostatnich tygodni. Za ciężkie, pracowite, uczciwe i godne życie, za dobro, które nam dawałeś dziękujemy Ci Janku najserdeczniej. Za chwilę otuli Cię mocno zarszyńska ziemia, a w jej ramionach już nic nie boli. Spoczywaj więc w spokoju, w rodzinnym grobie, u boku Ojca i Matki, ukołysany powiewem wiatru i wsłuchany w symfonię cmentarnej ciszy, która od dziś Cię ogarnie. Spoczywaj w spokoju! Żegnamy Cię Janku!


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.