Uczniowie gimnazjum podczas dnia otwartego ZSP Nr 2 dowiedzieli się dlaczego warto wybrać właśnie tę placówkę. Szkoła jest przyjazna uczniom, w której można zdobyć kwalifikacje do wykonywania swojego wymarzonego zawodu.
9 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów, który został zorganizowany przez szkołę w ramach VI już edycji konkursów  dla uczniów gimnazjów: gastronomicznego "Mistrz lepienia pierogów" oraz fryzjerskiego "Odkryj swój talent".

ZSP nr 2 Krosno

Do udziału zgłosiło się 5 drużyn z następujących szkół: Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie Gimnazjum Nr 3, Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Krośnie, Gimnazjum Nr 1, Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Krośnie, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie oraz Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu.

Konkursy skierowane zostały do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy chcą sprawdzić się w wybranych przez siebie zawodach, a także zaprezentować swój talent i kreatywność w tworzeniu fryzur oraz potraw.
Głównym celem turniejów było ukazanie uczniom atrakcyjności zawodów fryzjerskiego i gastronomicznego, pomoc w rozpoznaniu predyspozycji zawodowych oraz rozwijanie pasji w tych kierunkach. Na zainteresowanych zawodowymi zmaganiami gimnazjalistów czekały wcześniej przygotowane w szkolnych pracowniach stanowiska pracy, co stanowiło wspaniałą okazję do praktycznego poznania specyfiki wybranego przez ucznia zawodu.

ZSP nr 2 Krosno

Turniejowe zmagania dostarczyły uczestnikom wiele wrażeń. Dzień otwarty stał się dla gimnazjalistów okazją do zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły, nowoczesnymi i profesjonalnymi pracowniami oraz nową salą gimnastyczną.
W czasie rozmów z nauczycielami i uczniami  ZSP Nr 2  gimnazjaliści uzyskali wyczerpujące informacje na temat oferty kształcenia i atmosfery panującej w szkole. Szkoła zaprezentowała szeroki wachlarz możliwości kształcenia, zajęć pozalekcyjnych, innowacji edukacyjnych i kursów zawodowych, których zakres programowy znacznie wykracza poza kanony szkolne i pozwala uczniom rozwijać się w różnych kierunkach, a także poszerzać umiejętności i kompetencje.

Gimnazjaliści przekonali się, że ZSP Nr 2 dba o wszechstronny rozwój swoich uczniów, stwarzając im możliwość uczestnictwa w zagranicznych stażach zawodowych w ramach projektów europejskich ERASMUS+. Uczniowie, którzy niedawno doskonalili swoje umiejętności zawodowe w Rimini we Włoszech (projekt: Europejskie podróże po wiedzę i doświadczenie zawodowe – staże zagraniczne”) częstowali swoich młodszych kolegów włoskimi smakołykami wykonanymi według włoskich receptur, a były to: calzone z brokułami, kurczakiem i ricottą, gniazdka makaronowe, bruschettę, sałatkę z owoców morza, pizzę, tiramisu i drobne ciasteczka. Smakołyki zostały przygotowane w ramach tzw. „dnia włoskiego”.
Najcenniejsze dla zainteresowanych kształceniem w szkołach zawodowych i branżowych uczniów było obserwowanie starszych koleżanek i kolegów podczas pracy, czyli: parzenia kawy, przygotowywania potraw, czesania fryzur, wykonywania profesjonalnego makijażu i zabiegów kosmetycznych.

ZSP nr 2 Krosno

W czasie dnia otwartego gimnazjaliści przekonali się, że ZSP Nr 2 w Krośnie to szkoła przyjazna uczniom, w której można zdobyć kwalifikacje do wykonywania swojego wymarzonego zawodu, rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz zdobyć świadectwo maturalne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.