Tegoroczne Balony nad Krosnem to osiemnasta już edycja wyjątkowej imprezy, która co roku łączy pasjonatów lotnictwa, miłośników sportowych emocji i amatorów dobrej zabawy. Oprócz Balonowego Pucharu Polski, tegoroczne Balony nad Krosnem to występ takich gwiazd jak Ten Typ Mes, Piersi, Pudelsi i LemON.
XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, rozgrywane od najbliższej soboty (29.04), w tym roku mają rangę Balonowego Pucharu Polski. Przewidziane jest też rozegranie Memoriałów Bogusławy Nykiel - Ostrowskiej i Jerzego Piłata. Zawody potrwają do 2 maja (wtorek).
- W tej chwili zgłoszonych jest 45 załóg - mówi Zygmunt Jerzyk - Dyrektor zarządzający MGZB - 42 załogi startują w konkurencjach, 3 załogi jako tzw. fiesty. Wśród załóg 20 jest z Polski, 11 z Litwy,
8 z Węgier, 3 z Rosji oraz po jednej z Łotwy, Ukrainy i ze Słowacji
.

Już we czwartek (27.04) obserwatorzy będą mogli zauważyć balony na krośnieńskim niebie.

- W Krośnie odbędzie się też trening Kadry Narodowej Baloniarzy w składzie: Zbigniew Jagodzik, Mateusz Rękas, Arkadiusz Iwański, Krzysztof Borkowski, Adam Jaskólski, Roman Bauta, Denis Dawidziuk, Tomasz Filus, Daria Dudkiewicz-Goławska , Ewelina Leszczuk. Trenerem jest Witold Filus - wylicza Zygmunt Jerzyk.

Balony nad Krosnem - co na scenie?
Jak co roku, scena Balonów nad Krosnem obfituje w gwiazdy. W tym roku wystąpią gwiazdy Hip-Hopu (Te-Tris, Sarius, Ten Typ Mes ) oraz, m.in. Piersi, Pudelsi i LemON. W niedzielę i poniedziałek (30.04 – 1.05) będzie też nadawać studio balonowe "Poleć Krosno", a przez cały czas trwania fiesty działać będzie wesołe miasteczko i punkty gastronomiczne. Dostępna będzie także statyczna wystawa sprzętu latającego i podniebne atrakcje Aeroklubu Podkarpackiego - Szkoły Lotniczej w Krośnie.

Balony nad Krosnem 2017

Balony nad Krosnem - Zmiany organizacji ruchu i bardzo mało parkingów
Czas balonowej imprezy to także zmiany w organizacji ruchu. Należy zwrócić uwagę na nowe oznakowanie dróg i bezwzględnie stosować się do poleceń osób kierujących ruchem. Znacząco zostały także ograniczone miejsca parkingowe w sąsiedztwie lotniska.
- W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zmieni się organizacja ruchu w obrębie ulic dojazdowych do lotniska. Liczba miejsc parkingowych także zostanie bardzo mocno ograniczona – mówi Grzegorz Półchłopek Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krosna. Ponieważ zaparkowanie samochodu w okolicy lotniska może się okazać niemożliwe, zalecamy dojazd na teren imprezy specjalnymi "balonowymi autobusami"

Bezpłatna komunikacja - bez problemu dotrzesz na lotnisko
Bezpłatne, autobusy zostaną uruchomione od soboty (29.04) do środy (3.05), na trasie od Starostwa Powiatowego do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki i Wigury. Będą one kursować w obu kierunkach z dużą częstotliwością tak, żeby dojazd był jak najbardziej dogodny. Przejazd autobusami jest bezpłatny a szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie MKS.

Wyjazdowa Prognoza Pogody w TVN będzie z Krosna
W niedzielę i poniedziałek (30 kwietnia i 1 maja) Wyjazdowa Prognoza Pogody nadawana będzie na żywo przez stacje TVN właśnie z Krosna. Popularna prezenterka, Anna Dec - przedstawi prognozę pogody i będzie rozmawiać z ciekawymi ludźmi. Program z naszego miasta będzie można zobaczyć na kanałach TVN.

Balony nad Krosnem 2017

Sprawdź rozkład jazdy :Balonowych Autobusów": http://www.ekrosno.pl/szablony/ekrosno/rozklad_jazdy/Balony/Balony.htm

Program - Balony nad Krosnem 2017

29 kwietnia 2017 (sobota)
godz. 19:00 - Lotnisko Krosno
Hip Hop Day: Te-Tris, Sarius, Ten Typ Mes

godz. 20.30 - Rynek
- koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
- prezentacja załóg oraz uroczyste otwarcie Zawodów Balonowych

30 kwietnia 2017 (niedziela)
- godz. 06:00 - konkurencje balonowe*
- godz. 18:00 - konkurencje balonowe*
- godz. 18:00 - Lotnisko Krosno - koncerty: Doc., Róże Europy, Piersi

1 maja 2017 (poniedziałek)
- godz. 06:00 - konkurencje balonowe*
- godz. 18:00 - konkurencje balonowe*
- godz. 18:00 - Lotnisko Krosno - koncerty: Krusher, Püdelsi, LemON

2 maja 2017 (wtorek)
- godz. 6:00 - konkurencje balonowe*
- godz. 12:00 - 16.00 - Lotnisko Krosno: Turniej klas mundurowych "Munduriada" zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie
- godz. 18:00 - konkurencje balonowe*
- godz. 20:00 - oficjalne zamknięcie zawodów

3 maja 2017 (środa)
- godz. 11:00 - 17:00 - Lotnisko Krosno: rodziny piknik balonowy - pokazy artystyczne, konkursy, zabawy, programy interaktywne: "Piraci z Karaibów" oraz "Bajkowy Świat Smerfów"

*konkurencje balonowe (30.04 - 02.05.2017, ok. godz. 6.00 i 18.00) są uzależnione od warunków atmosferycznych, a miejsce ich startu oraz zakończenia jest ustalane na bieżąco przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji przez Dyrektora Sportowego Zawodów.