Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na koncert zespołu Iwo Dixie Jazz Band i gościa specjalnego - Ryszarda Lipca
  
Koncert zaplanowano na 19 maja w piątek na godzinę 18:30. W programie między innymi kompozycje L. Armstronga, D. Elingtona, G. Gershwina, H. Jamesa i innych. Muzyka dixielandowa i swingowa z piosenkami i kompozycjami z lat 20. i 30.
Gościem specjalnym będzie Ryszard Lipiec. Klarnecista i saksofonista. Muzyk współpracujący z Hanną Banaszak, grający między innymi w zespołach "Sami Swoi" i "Old Timers".

Zespół Iwo Dixie Jazz Band powstał jesienią 2009 roku, z inicjatywy Bolesława Kazalskiego, ówczesnego prezesa zarządu Uzdrowiska Iwonicz S.A. Zespół składa się z muzyków z dużym doświadczeniem estradowym, którzy połączeni wspólną pasją grania muzyki swingowej, stworzyli grupę o nazwie Iwo Dixie Jazz Band. Pierwszy publiczny występ miał miejsce w marcu 2010 roku podczas Plebiscytu Sportowiec Roku w Gminie Iwonicz-Zdrój. Od tego czasu zespół zagrał blisko 100 koncertów.
Dwa razy wystąpił w Polskim Radiu Rzeszów, grając koncerty retransmitowane na antenie. 10 sierpnia 2012 r. Iwo Dixie okazał się bezkonkurencyjny w konkursie 42 Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie i zdobył słynną Złotą Tarkę. W 2014 roku Michał grający w zespole na banjo, doszedł do półfinału konkursu Mam Talent w TVN. Po tym sukcesie postanowił przeprowadzić się na stałe do Warszawy a w zespole zastąpił go Julian Zych, znany muzyk z Brzozowa. Obecnie zespół Iwo Dixie Jazz Band ma swoją siedzibę w Krośnie, w dzielnicy Białobrzegi.

Koncert w RCKP w Krośnie poprowadzi Elżbieta Lewicka z Polskiego Radia Rzeszów.
Bilety do nabycia w kasie RCKP, ul. Kolejowa 1.
Bilety w cenie 20 zł.