Ochotnicza Straż Pożarna w Korczynie uroczyście świętowała jubileusz 135-lecia działalności.
W sobotę 28 lipca w Korczynie odbyły się uroczyste obchody 135-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej.

pochód pod remizę OSP Korczyn

Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji strażaków odprawiona w kościele parafialnym. Po nabożeństwie po przejściu na plac przed remizą nastąpiła oficjalna część obchodów jubileuszowych, której dowódcą był dh Damian Pelczar, członek OSP w Korczynie, funkcjonariusz JRG PSP w Krośnie.

jubileusz OSP Korczyna

Na placu ustawiły się poczty sztandarowe oraz druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek a także młodzieżowe drużyny pożarnicze. Licznie przybyli zaproszenie goście, nie zabrakło mieszkańców Korczyny jak również przypadkowych osób zaciekawionych strażackim pochodem jaki przeszedł przez korczyński rynek.

wręczanie odznaczeń dla druhów

Uroczystość przebiegała zgodnie ze strażackim ceremoniałem. Rozpoczęła się od złożenia meldunku o gotowości pododdziałów przez dowódcę. Meldunek odebrał wiceprezes ZOW ZOSP RP dh Tadeusz Sieniawski. Następnie wciągnięto flagę państwową na maszt a Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe odegrała hymn państwowy. Referat okolicznościowy przedstawiający historię jednostki przedstawił Prezes OSP w Korczynie dh Zbigniew Jakubik. Następnie zasłużonych strażaków udekorowano Medalami "Za Zasługi dla Pożarnictwa", a także odznakami "Strażak Wzorowy". W imieniu wszystkich odznaczonych podziękował druh Zbigniew Gonet.

jubileusz OSP Korczyna

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni na jubileusz goście. Gratulacje i życzenia skierował do druhów z OSP Korczyna dh Tadeusz Sieniawski, były Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP w Rzeszowie nadbryg. w st. spocz. Bogdan Kuliga, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie bryg. Zbigniew Nowak, Wójt Gminy Korczyna Jan Zych i Prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie Wiesław Dymiński.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.