W sobotę w Szkole Muzycznej przy ul. Paderewskiego w Krośnie odbyła się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.
W sobotę w regionalnej konwencji PiS w Krośnie udział wziął prezes Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, posłowie Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz, kandydaci na prezydentów miast, do sejmiku wojewódzkiego, na wójtów i burmistrzów i do rad gmin a także spora grupa sympatyków PiS. Sala koncertowa wypełniona była po brzegi a ci którzy nie zmieścili się stali w korytarzu.

Przed budynkiem Szkoły Muzycznej prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego przywitała grupka osób z bębnami, gwizdkami i hasłami "Precz z kaczorem dyktatorem" czy "Konstytucja".

Jarosław Kaczyński w Krośnie

W swoim przemówieniu prezes PiS poparł Adama Skibę na prezydenta Krosna. - Ja wierzę, że za pięć lat jak tu przyjadę, zobaczę Krosno po pięciu latach rządów pana Adama Skiby i to będzie miasto dużo piękniejsze, zasobniejsze, lepiej skomunikowane. To będzie miasto naprawdę szczęśliwe i będzie częścią szczęśliwej ziemi podkarpackiej - mówił prezes PiS.

Przy okazji prezes PiS nie szczędził gorzkich słów pod adresem obecnego prezydenta Piotra Przytockiego. - Czy pan Piotr Przytocki, który rządzi już cztery kadencje, a teraz chce jeszcze pięciu lat, czyli razem 21 lat, czy pan Przytocki będzie w stanie rządzić dobrze przez 21 lat? Czy to jest w ogóle rzecz często spotykana; chcę powiedzieć że możliwa, różne rzeczy się zdarzają; żeby ktoś pełnił dobrze jedną funkcję w ciągu przeszło 21 lat? Władza zużywa. Władza, która jest pewna, władza, która jest w związku z tym słabo kontrolowana, zużywa bardzo. Jest takie XIX-wieczne jeszcze powiedzenie "każda władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie". Czy jest w stanie dobrze rządzić miastem ktoś, kto reprezentuje partię, która bardzo źle rządziła Polską i bardzo źle rządziła wieloma samorządami. Czy ktoś kto jest w takiej partii jest człowiekiem zdolnym do tego, by w ogóle być tym który jest rzeczywiście sługą? - pytał Jarosław Kaczyński.

Odniósł się także do opozycji totalnej - Czy pan prezydent kiedykolwiek odciął się od tej totalnej opozycji? Czy powiedział głośno "to nie jest dobra koncepcja". Czy coś takiego kiedykolwiek powiedział? No właśnie. Krótko mówiąc, czy ktoś taki powinien dalej rządzić waszym miastem, Krosnem?

Adam Skiba

Adama Skiba w swoim wystąpieniu zadeklarował, że jeżeli zostanie wybrany na prezydenta Krosna z pełną determinacją, będę dążył do wykorzystania wszelkich szans jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości dedykuje samorządom. Podkreślił, także że rząd PiS dotrzymuje słowa i tego słowa też dotrzymam.

wspólne zdjęcia z Jarosławem Kaczyńskim

Podczas spotkania przedstawiono kandydatów do sejmiku województwa podkarpackiego. Konwencja zakończyła się wspólnymi zdjęciami z prezesem.

Jutro w Centrum Wystawienniczo Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbędzie się Wojewódzka Konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz zdjęcia z konwencji PiS w Krośnie:

Udostępnij ten artykuł znajomym: