Dziś oficjalnie odsłonięto tablicę z nazwą dr. Kamila Bogackiego dla mostu na rzece Lubatówka w Krośnie.
Jednym z punktów krośnieńskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości było nadanie imienia mostu na rzece Lubatówka (ul. Piłsudskiego) dr. Kamila Bogackiego.

W uroczystym nadaniu nazwy i odsłonięciu tablic udział wzięli przedstawiciele miasta Krosna na czele z przewodniczącym rady Zbigniewem Kubitem i prezydentem Piotrem Przytockim a także córka dr. Bogackiego Kamila Bogacka.Dr Kamil Bogacki urodził się w 1884 roku w Korczynie. Ukończył szkołę w Korczynie i gimnazjum w Rzeszowie, po czym wyjechał do Wiednia, gdzie studiował filozofię i biologię uzyskując tytuł doktora. W 1907 wraz z żoną wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Studiował medycynę na uniwersytetach w Cleveland i Princeton gdzie poznał i zaprzyjaźnił się z późniejszym prezydentem USA Thomasem W. Wilsonem. Został też honorowym członkiem Towarzystwa Lekarzy Amerykańskich. Dzięki tej znajomości miał zabiegać o fundusze dla Legionów Polskich i przychylność USA dla sprawy polskiej.
Do Polski wrócił potajemnie w 1916 roku. Pełnił służbę w Legionach Polskich. W 1918 Józef Piłsudski mianował dr Bogackiego kierownikiem Komisji Opieki w Ministerstwie Zdrowia i jednocześnie swoim osobistym lekarzem. Po śmierci Piłsudskiego w 1935 zrezygnował z pracy dla administracji państwowej i skupił się na swojej praktyce lekarskiej. Po wybuchu II wojny światowej wrócił do rodzinnego Krosna, w czasie okupacji ratował Żydów i współpracował z Armią Krajową. Po wojnie nadal prowadził praktykę w Krośnie. Zmarł 13 lutego 1959 w Krośnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości: