Szkoła powstała w 1951 roku z inicjatywy Komitetu Opiekuńczego Domu Robotniczego Naftowców, którego przewodniczącym był Franciszek Wójtowicz. Szkoła otrzymała nazwę Zasadnicza Szkoła Elektryczna Centralnego Urzędu Szkolenia Zawodowego w Turaszówce, a pierwszym dyrektorem został Józef Groń.
- Zapraszamy absolwentów wszystkich roczników oraz społeczność lokalną na wielkie obchody jubileuszowe, które odbędą się 16 i 17 października 2026 roku - zachęca dyrektor "Elektryka" Marek Kubit.

- Był to na pewno rok bogaty w wydarzenia. Między innymi mieliśmy przyjemność gościć wnuczkę naszego patrona, Karolinę Maczek-Skillen. Jak później podkreślała, czuła się u nas, jak w domu - powiedział dyrektor Marek Kubit podczas uroczystego zakończenia, które zostało przygotowane przed głównym wejściem do budynku szkoły.

Najwyższą średnią, 4,77 osiągnęła klasa 5eft. Drugi wynik uzyskała klasa 3et T5 (4,74), a trzecie miejsce wywalczyła klasa 4et T5.W przypadku frekwencji najwyższy wynik osiągnęły klasy:
- 1et T5 - 88,97 proc.
- 2abt T5 - 87,79 proc.
- 3dft T5 - 86,09 proc.
Frekwencję stuprocentową uzyskali: Bartosz Guzik, Magdalena Konop i Kamil Nowak.
Z kolei najwyższą średnią ocen uzyskali: Alan Delimat (6,0), Anna Baran (5,56), Błażej Piekarz (5,56), Daniel Kasprowicz (5,70), Martyna Rec (5,73), Tymon Amarowicz (5,70), Miłosz Zaprzała (5,50), Krzysztof Bara (5,56), Joanna Foszcz (5,67), Gabriel Czapor (5,78), Tomasz Torba (5,50), Kacper Bronka (5,67), Julian Sokół (5,73).






![Studniówka Elektryka. Maturzyści zatańczyli poloneza w hali MOSiR [ZDJĘCIA]](https://cdn.pknews.pl/articles/2026/02/47153-studniowka-krosnienskiego-elektryka-maturzysci-b40aefa8.jpg)
Komentarze
Dodaj komentarz