Biało - niebiescy pierwszy swój mecz rozegrają w najbliższą sobotę 9 marca w Gorzycach, gdzie zmierzą się z miejscową Stalą. We wtorek na stadionie przy ul. Legionów zaprezentowano zespół, który walczył będzie w rundzie wiosennej o punkty na czwartoligowych boiskach.
Skład zespołu

Bramkarze:
Mateusz Krawczyk
Grzegorz Żytniak
Dawid Kozioł

Obrońcy:
Grzegorz Gierlasiński
Szymon Rygiel
Kamil Groborz
Szymon Śliwiński
Dawid Burka
Kamil Półchłopek

Pomocnicy:
Sylwester Sikorski
Dawid Król
Karol Knap
Patrick Matysik
Kamil Kasperkowicz
Karol Czelny
Sylwester Stańko
Michał Stasz
Jakub Pelczar

Napastnicy:
Marek Fundakowski
Filip Brożyna
Dominik Kowalski
Marek Zięba
Bartłomiej Wojtasik
Szymon Dziadosz
Dominik Kulon
Karol Sęp

Aktualnie kadra Karpat Krosno liczy 26 zawodników, ze średnią wieku 20,8 lat, z czego 22 zawodników to wychowankowie klubu.

W porównaniu z rundą jesienną doszło do kilku zmian w składzie. Z drużyną pożegnali się: Roman Botvynnyk (zmienił priorytety i odstawił futbol na drugi plan), Kacper Szura (przeszedł do Czarnych Jasło), Paweł Litarowicz (przeszedł do Startu Rymanów), Szymon Blezień (wraca po kontuzji i będzie grał w zespole juniorów), Bartłomiej Szwast (wyjechał na studia do Tarnowa).

Do zespołu dołączyło 5 zawodników z grup młodzieżowych, oraz jeden transfer z innego klubu: Szymon Rygiel (dołączył z drużyny Juniorów Młodszych), Sylwester Stańko (dołączył z drużyny Juniorów), Jakub Pelczar (dołączył z drużyny Juniorów), Szymon Dziadosz (dołączył z drużyny Juniorów), Dominik Kulon (dołączył z drużyny Juniorów Młodszych), Patrick Matysik (przez ostatnie lata mieszkał i grał w USA).

Prezesem Karpaty Krosno jest Bogdan Józefowicz. Sztab Szkoleniowy pozostał bez zmian, stanowisko pierwszego trenera nadal będzie pełnił Dariusz Jęczkowski. Wspierać go będzie Miłosz Kuzianik, który do zespołu dołączył jeszcze w rundzie jesiennej, przed meczem Pucharu Polski z Przełęczą Dukla. Kierownikiem drużyny pozostał Grzegorz Żytniak, a fizjoterapeutą Krzysztof Sporniak. Oprawą graficzno-medialną zajmuje się Karol Słomka, który pełni również rolę kontaktu z mediami.

Krośnianie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej na początku stycznia. Podczas 56 dni krośnianie rozegrali, aż 11 sparingów, z czego wygrali 6 spotkań, zremisowali 2, a przegrali 3.

Udostępnij ten artykuł znajomym: