Po ponad dwóch latach od rozpoczęcia budowy strażacy z OSP w Iwoniczu wprowadzili się do nowej remizy.
Nowa remiza OSP w Iwoniczu została oficjalnie oddana do użytku. Stało się to podczas uroczystości, która odbyła się w sobotę 25 maja.

otwarcie nowej remizy OSP Iwonicz

Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki pod budynkiem remizy, przemarszu do kościoła parafialnego w Iwoniczu i uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji strażaków i ich rodzin.

otwarcie nowej remizy OSP Iwonicz

Po mszy uroczysty korowód udał się na plac przed nową remizą gdzie po przywitaniu gości wręczono medale i odznaczenia. Dokonano również przecięcia wstęgi, symbolizującego otwarcie nowej siedziby strażaków a także poświęcenia budynku.

otwarcie nowej remizy OSP Iwonicz

W uroczystości wzięły udział władze powiatu i gminy, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele zarządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego OSP, zaproszeni goście związani ze strażą pożarną i mieszkańcy Iwonicza.

otwarcie nowej remizy OSP Iwonicz

Koszt budowy i wyposażenie budynku, w którym znajdzie się wkrótce oprócz remizy również przychodnia zdrowia, wyniósł ponad 3 mln złotych. Na miejscu starego budynku remizy po wyburzeniu ma powstać plac zabaw i plenerowa siłownia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Iwonicza: