Na niezwykły koncert w sieci Roberta Lenerta i Grzegorza Przepióry zaprasza Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
RCKP w Krośnie zaprasza na pierwszą trasę koncertową domu kultury i jego pracowników w sieci. Na początek wyjątkowy autorski projekt Roberta Lenerta i Grzegorza Przepióry.

Robert Lenert kompozycję „Afrykański śnieg” napisał w roku 2009 i jak sam mówi, jest to swoista podróż do nieoczywistego.

koncert Krosno

- Chcecie zobaczyć śnieg w Afryce? To nie jest takie proste. Musicie wspiąć się na Kilimandżaro, by tego doświadczyć. Oryginalnie ten utwór ukazał się na płycie o tym samym tytule i opatrzony był moim tekstem: "[… Czy twoja dusza jest muzyką, może świat dźwięków słucha jej? Jeśli tak jest, to proszę chodź znajdziemy afrykański śnieg... ]" – opowiada Robert Lenert grający na harmonijce ustnej, gitarze elektrycznej, kalimbie.

Podczas koncertu 23 kwietnia 2020 r., wykonał z Grzegorzem Przepiórą (instrumenty klawiszowe, syntezatory) improwizację opartą na temacie tej pieśni. Był to niezwykły koncert, bo… bez publiczności. Tylko wykonawcy oraz obsługa techniczna (akustyk, realizator świateł, operatorzy kamer).

Teraz koncert „Afrykański śnieg” (kwarantanna live) będzie można obejrzeć w sieci 8 maja o godz. 20.00.

afrykański sen

YouTube RCKP: https://www.youtube.com/channel/UC8uPkTwO1-UDGfr2v8i2XsQ

Koncert Afrykański śnieg - Robert Lenert i Grzegorz Przepióra na facebooku: https://www.facebook.com/events/241580540382355/
Udostępnij ten artykuł znajomym: