Siedem firm złożyło ofertę w przetargu na budowę kaplicy przedpogrzebowej przy cmentarzu komunalnym w Targowiskach.
Otwarcie ofert nastąpiło 6 kwietnia o godz. 10:00 i ze względu na panujące obostrzenia związane koronawirusem było transmitowane na kanale YouTube gminy Miejsce Piastowe. W otwarciu ofert nie mogli uczestniczyć osobiście przedstawiciele firm, które zaproponowały budowę kaplicy.

Swoją ofertę na budowę budynku kaplicy przedpogrzebowej przy cmentarzu komunalnym w Targowiskach złożyło siedem firm: ze Stalowej Woli, Rymanowa-Zdroju, Strzyżowa, Bukowska,Krakowa oraz dwie z Krosna. Gmina Miejsce Piastowa przeznaczyła na budowę kaplicy 650 tys. zł brutto.

- W kwocie tej znajduje się również nieco ponad 208 tys. zł, którą gmina Miejsce Piastowe została obdarowana po likwidacji Spółdzielni Zdrowia im. św. Jana Targowiskach z przeznaczeniem na budowę kaplicy przedpogrzebowej w Targowiskach - powiedziała Magdalena Hec-Mrozek, zastępca wójta gminy Miejsce Piastowe.

Najtańszą ofertę złożyła spółka Pro-Immo Polska z Krakowa, która zaproponowała wykonanie zadania za 639,5 tys. zł. Podobnie, jak pozostałe firmy zaoferowała 24-miesięczne wydłużenie gwarancji oraz termin płatności faktury 30 dni.
Zgodnie z założeniami projektowymi, kaplica do odprawiania nabożeństw pogrzebowych ma być budynkiem parterowym o długości 13,5 m, szerokości 9 m i wysokości 10 m. Będzie się w nim znajdowała sala pożegnań, zakrystia, pomieszczenie chłodni, przedsionek, pomieszczenie gospodarcze oraz WC.

W przypadku pomyślnego zakończenia wszystkich procedur przetargowych, prace przy budowie kaplicy w Targowiskach mają się zakończyć najpóźniej w połowie września 2022 r.

Udostępnij ten artykuł znajomym: