Na nic nie zdają się apele policjantów, by nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali w Świerzowej Polskiej i Korczynie kolejnych kierowców pod wpływem alkoholu.
Pierwszego z nich, policjanci zatrzymali wczoraj (3.01) na ul. Krośnieńskiej w Świerzowej Polskiej, gmina Chorkówka.

Około godz. 19:30 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. - Badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 60-latka wykazało około 1,5 promila alkoholu w jego organizmie - informuje podkomisarz Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Mieszkaniec Krosna stracił prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie teraz przed sądem.

Drugi pijany kierowca wpadł na terenie parkingu w rejonie stacji paliw przy ul. Szeptyckiego w Korczynie. Około północy doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego fordem.

- Świadkowie uniemożliwili kontynuowanie jazdy znajdującemu się pod wyraźnym wpływem alkoholu kierowcy, wyciągając kluczyk ze stacyjki jego pojazdu. Kierującym okazał się być 29-letni mężczyzna - relacjonuje podkomisarz Paweł Buczyński.

W jego przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Zmiany w taryfikatorze jakie weszły w życie 1 stycznia 2022 roku wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila). W pierwszym przypadku będzie to mandat w wysokości 1000 zł, w drugim 2500 zł. 500 zł zapłaci kierujący, który przewozi osoby w stanie nietrzeźwości, stanie po użyciu alkoholu na rowerze lub motorowerze albo motocyklu poza bocznym wózkiem.

~sedzia dred

06-01-2022 12:21 9 23

taxi za parę kilometrów kosztuje 30 zeta jakim trzeba byc tepym żeby wsiadać za kierownicę tu tylko konfiskata pojazdu ma słusznosc mam nadzieje ze rząd to wprowadzi
Odpowiedz

~antypijak

04-01-2022 19:31 10 28

Trzeba mieć nie po kolei w głowie, ażeby przy tak wysokich karach zasiadać za kierownicą po spożyciu alkoholu. Karać i to bezlitośnie pijanych drani.
Odpowiedz

~Popieram

04-01-2022 14:21 13 23

I dobrze .hałasy nocnych "rajdów" na dzielnicy ustały.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.