Prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego przekazał na aukcję 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pióro wieczne, którym podpisał dwie największe wartościowo umowy w dotychczasowej historii spółki.
Piórem wiecznym Waterman Hemispere Janusz Fic jako prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, podpisał w minionym roku dwie bardzo ważne umowy.

Pierwsza z nich to umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie Budowy Bloku Energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów. Jej podpisanie odbyło się 17 czerwca 2021 r. w Krośnie, a wartość umowy o dofinansowanie wyniosła - 111 743 000 zł, w tym dotacja - 50 000 000 zł.

Druga z umów zawarta została z konsorcjum firm Instal Warszawa i Dalkia Wastenergy (obecnie TIRU) i również dotyczyła Budowy Bloku Energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów. Umowa na wykonawstwo inwestycji została podpisana 21 września 2021 r. w Krośnie, a jej wartość wynosi 135 106 890 zł brutto (czytaj więcej: W Krośnie będzie produkowany prąd i ciepło ze śmieci).

- Już podczas podpisywania tych umów miałem pomysł, aby to pióro przekazać na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mam nadzieję, że znajdzie się hojny darczyńca, który będzie chciał wesprzeć WOŚP i w zamian mieć taką pamiątkę - powiedział Janusz Fic.

Dochód ze sprzedaży pióra w całości trafi na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w ramach 30. Finału zostanie przeznaczony na podniesienie standardów opieki w Polsce, a zwłaszcza na wsparcie diagnostyki oraz leczenia wzroku u dzieci.

Osoba, która nabędzie pióra Janusza Fica, prezesa zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, otrzyma je ze specjalną grawerką, w dedykowanym etui oraz z podziękowaniem i listem opisującym zawarte umowy.

Licytacja trwa do 6 lutego 2022 r., do godz. 21:51.

Link do aukcji - https://allegro.pl/oferta/waterman-hemispere-od-janusza-fica-11729311952

Na prośbę szefa krośnieńskiego sztabu WOŚP na aukcję trafiła też miotła, którą prezes Janusz Fic otrzymał od firmy Ekorum podczas 9. Ogólnopolskiego Zjazdu Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Arłamowie, w listopadzie 2021 r. Krośnieński Holding Komunalny był współgospodarzem tej konferencji.

Licytacja trwa do 4 lutego 2022 r., do godz. 22:10.

Link do aukcji - https://allegro.pl/oferta/miotla-od-janusza-fica-ekorum-11729388698

~POdatNIK

26-01-2022 08:51 9 15

TO PIÓRO JEST PREZESA CZY TO WŁASNOŚĆ MPGK?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.