Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II poinformował o przywróceniu podstawowej działalności oddziałów szpitalnych.
Wojewoda Podkarpacki zdecydowała, że z dniem 1 marca br. w krośnieńskim szpitalu ulegnie ograniczeniu liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 z 61 do 41 stanowisk. Zmniejszeniu ulegnie ilość łóżek dla osób z podejrzeniem SARS-CoV-2, dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem oraz pacjentów wymagających intensywnej terapii.

Dzięki temu do normalnego funkcjonowania będzie przywracany Oddział Otorynolarynologii i Otorynolaryngologii Dziecięcej oraz Oddział Rehabilitacyjny z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

- Ograniczenie łóżek covidowych wskazuje na fakt, że IV i nakładająca się na nią V fala pandemii SARS-Co-V-2 ma się ku schyłkowi, jednak nadal stanowi ogromne wyzwanie dla szpitala, przede wszystkim dla personelu. Z jednej strony mamy do czynienia z koniecznością niesienia pomocy dla pacjentów zarażonych COVID 19, a z drugiej strony utrudnieniami dla pacjentów obarczonych innymi jednostkami chorobowymi, którzy wymagają hospitalizacji, w tym zabiegów, czy operacji. Równolegle Szpital ze względu na swoje umiejscowienie może być istotnym punktem strategicznym w związku z sytuacją na granicy ukraińsko-rosyjskiej, a to powoduje, że musi być przygotowany na potencjalnie zwiększoną liczbę pacjentów wymagających diagnostyki oraz hospitalizacji. Mogą również zapaść decyzje administracyjne skutkujące modyfikacją systemu funkcjonowania szpitala - powiedział Piotr Czerwiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Na dzień dzisiejszy nadal oddziały: pulmonologii, gastroenterologii, dermatologii, reumatologii pozostają nakierunkowane na diagnostykę i leczenie pacjentów z COVID-19.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.