Trwa przebudowa parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Krośnie. Wykonawcą jest Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.
Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie ilości miejsc postojowych i uzupełnienie oznakowania to główne cele inwestycji przy budynku Starostwa Powiatowego w Krośnie. Trwa przebudowa parkingu, która zakończy się w czerwcu 2022 roku.

Przebudowa parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Krośnie

- Parking od dłuższego czasu wymagał poprawy ze względu na zniszczoną nawierzchnię. Ponadto jego przebudowa umożliwi dostosowanie się do obowiązujących przepisów zgodnie z ustawą o dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Natomiast wprowadzenie zmiany stałej organizacji ruchu pozwoli na eliminację istniejącego obecnie chaosu dojazdu i wyjazdu. Zostanie też wykonany przyłącz pod stację ładowania pojazdów - informuje starosta Jan Pelczar.

Przebudowa parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Krośnie

Prace polegają na modernizacji nawierzchni, budowie chodników, poszerzeniu jezdni manewrowych, zwiększeniu ilości miejsc postojowych oraz budowie dodatkowego oświetlenia. Remont obejmuje także odwodnienie nawierzchni poprzez przywrócenie równości i niezbędnych spadków na istniejących i zdeformowanych powierzchniach asfaltowych, a także poprzez regulację istniejących studzienek ściekowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.