Niezatrzymanie się do kontroli i ucieczka przed policją oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. To część zarzutów, jakie Prokuratura Rejonowa w Krośnie postawiła 39-letniemu mieszkańcowi Krosna.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzoruje postępowanie przeciwko Gabrielowi W., 39-letniemu mieszkańcowi Krosna. Sprawa dotyczy wydarzeń, jakie rozgrały się 8 marca na terenie powiatów krośnieńskiego, jasielskiego i gorlickiego oraz 16 marca w Krośnie.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mieszkaniec Krosna najpierw 8 marca około godz. 16 zabrał renault twingo zaparkowany na prywatnej posesji w Iwoniczu i odjechał w kierunku powiatu jasielskiego. Trzy godziny później dyżurny KPP w Jaśle otrzymał informację, że w okolicy Bączala Dolnego kierujący osobowym renaultem może być nietrzeźwy. W międzyczasie mundurowi uzyskali informację, że taki samochód został skradziony w powiecie krośnieńskim.

Poszukiwany pojazd został namierzony w Lisowie. Policjanci podjęli próbę jego zatrzymania. Kierowca zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać drogami powiatowymi, a następnie droga krajową nr 28 w kierunku Gorlic. W Libuszy, już na terenie powiatu gorlickiego uciekający mężczyzna zjechał na chodnik, unieruchomił pojazd i zamknął się w środku. Aby go zatrzymać, funkcjonariusze musieli wybić szybę w jego aucie.

Okazało się, że za kierownicą siedział Gabriel W. W chwili zatrzymania był pijany, miał około 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Nie był to jednak koniec problemów 39-letniego krośnianina. 16 marca został zatrzymany na ul. Konopnickiej w Krośnie, gdy kierował toyotą yaris. Również był pijany. "Poprawił" jednak znacznie wynik z 8 marca. Tym razem miał około 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Postępowanie w sprawie "wyczynów" 39-letniego Gabriela W. nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Krośnie, która postawiła mu kilka zarzutów.

Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś poinformowała, że wśród nich jest zabranie i krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego i jego uszkodzenie, niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego czy dwukrotnie kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto okazało się, że 39-letni mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kierownicą samochodu.

- Od lutego 2017 r. ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. W styczniu 2017 r. został prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień do kierowania - powiedziała prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś.

W ubiegłym roku Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-latkowi. Został oskarżony o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości bez posiadanych uprawnień.

- Pomimo tego, dopuścił się on kilkukrotnie przestępstw. Istnieje ryzyko, iż w przypadku zastosowania środków wolnościowych, mógłby dopuścić się kolejnych przestępstw przeciwko mieniu oraz przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji dodała prok. Iwona Czerwonka-Rogoś.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie, sąd aresztował 39-letniego mieszkańca Krosna na okres 3 miesięcy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.